Hledáte dokonalé místo pro váš svatební obřad? Nechte se inspirovat

Toužíte po svatbě v zahradě, na zámku nebo v kostele? Nebo snad raději u moře na písečné pláži?

Každá svatba je jedinečná a nabízí se spousta možností, kde manželský slib složit. Pomůžeme vám vybrat to nejlepší svatební místo.

Co před svatbou rozhodnout nejdřív?

Datum a místo konání svatby jsou nejzákladnější věci, které by si měli snoubenci rozhodnout a určit. Také by to měli udělat co nejdříve – protože mnohá místa jsou zamluvena třeba i na rok dopředu a je proto důležité si místo rezervovat co nejdřív.
Ze všeho nejdřív byste si měli rozmyslet, o jaký typ místa a o jaký typ stavby máte vlastně zájem.

Nejzásadnější rozhodnutí je, jaký svatební obřad budete mít:

  • církevní svatbou se svatebním obřadem v kostele
  • civilní svatbou se svatebním obřadem na oficiálních místech nebo na vlastním, které si vyberete

Církevní svatba má punc tradičnosti a kostely mají svoji jedinečnou atmosféru, civilní svatba zase nabízí širší možnosti.

Průběh svatby a svatební služby

Tento aspekt záleží hodně i na vašich finančních možnostech. Pokud hledáte levnější variantu, asi pro vás nebude prioritní, aby se vše odehrálo na jednom místě. Pronájem prostoru na tak dlouhou dobu, veškeré občerstvení i nocleh jsou poměrně finančně náročnou záležitostí. Na druhou stranu, pokud vám jde především o jednoduché řešení bez nutnosti řešit logistiku, je to pro vás naprosto ideální volba.

Rozpočet je důležitou součástí svatby

Abyste jej mohli rozumně sestavit, potřebujete znát alespoň hrubý odhad hostů. Bez toho, abyste znali počet hostů a možnosti svého svatební rozpočtu, se místo pro svatební obřad nevybírá lehce. Ujasněte si tyhle věci a vybírejte s jistotou, že místo nebudete muset měnit kvůli tomu, že se do sálu nevejdou všichni vaši hosté.

Nejkrásnější venkovní místa

Nejjednodušší možností je vybrat si oblíbenou louku nebo zahradu a uspořádat svatbu tam. Přírodněji laděné svatby získávají čím dál větší oblibu. A není divu – jejich atmosféra je příjemná a uvolněná. Pokud raději zvolíte svatební obřad pod střechou, a i přes to vás tento styl láká, můžete vyzkoušet starý mlýn nebo hospodu. Výsledný dojem je nádherný.

Kouzelnou atmosféru má i svatba uspořádaná přímo v lese. Tady je ale potřeba dát pozor na oděvy snoubenců i svatebčanů. Často bývá i problém s dopravou na místo. Pokud jde ale o intimní obřad a nepočítáte s velkým počtem hostů, může jít o magickou záležitost.

Jinou oblíbenou variantou může být i netradiční svatba na pláži u moře. Pro mnoho lidí jde o vysněné místo – tak proč si to neužít?

Svatební obřad v exkluzivním interiéruh

Mezi nejoblíbenější místa pro svatby patří dlouhodobě zámky. Snad je to tím, že se nevěsta může cítit jako opravdová princezna. Svatební obřad na zámku probíhá podle toho, co který zámek u svatebních obřadů nabízí za další služby. Historický interiér zámku nebo hradu vypadá na fotkách luxusně.

 

Další oblíbenou možností pro svatební obřad jsou mlýny, hotely a penziony

Tady raději vybírejte opatrně – jejich kvalita se často různí. Je lepší, pokud mají již s pořádáním svateb své zkušenosti, jinak hrozí, že si výzdobu budete muset zajistit i úplně sami. Pokud plánujete v méně známém penzionu i svatební hostinu, určitě místní jídlo nejdřív vyzkoušejte.

Hezkou a zajímavou alternativou je i svatba v pivovaru nebo ve vinném sklepě. Taková volba zaručuje:

  • výborný alkohol
  • netradiční prostředí
  • neopakovatelnou atmosféru.

Většina pivovarů, které svatby pořádají, taktéž zajišťují celkový svatební servis.

Ať už se rozhodnete pro jakoukoliv variantu, určitě se na místo nejdříve vypravte osobně a nevybírejte jen podle internetové prezentace. Realita se může lišit. Pokud je zvolené místo hůře dostupné, nezapomeňte zajistit dopravu na místo, a především z místa obřadu. Řidiče můžete buď hledat mezi vzdálenějšími kamarády, nebo využít služeb vybraného místa (pokud tuto službu nabízejí).

Zde najdete seznam svatebních objektů, kde vám svatbu zařídí od A do Z.

Autor: Redakce

Související články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *