Hudba na svatební obřad a svatební párty, neutrální tipy napříč generacemi

Vzhledem k tomu, že se můj manžel živí zčásti jako svatební dj, rozhodla jsem se otevřít téma svatební hudby, ať už na obřad, nebo párty a doporučit pár tipů, jakou cestou se vydat v rámci výběru muziky tak, abyste se trefili do vkusu jak vašim přátelům, rodičům, babičkám a jiným svatebčanům.

Jaký výběr zvolit, aby se vešel do kategorie ,,mezigenerační hudba“

Poměrně fikaně na to šel můj mladší bratr se svou nastávající. Jak to tak u mnoha párů bývá, má švagrová měla na starost většinu zařizování okolo svatby a tím pádem se starala i o zajištění hudebního doprovodu, který by je provedl celým svatebním dnem.

Hudba na svatbu

Rozhodla se pro velice sofistikovanou variantu, která, zdá se, začíná být čím dál více populární. S bratrem měli církevní obřad, který jim připravili i s hudebním doprovodem dva oddávající faráři. Jeden pouze zpíval a hrál na kytaru jejich nástupní písně. Druhý kněz měl na starost celý obřad. Vše zvučil dj, který se pak s celou aparaturou přesunul ze zahrady, kde se obřad odehrával do interiéru na hostinu, kde vybíral velmi vkusně a plynule songy ze seznamu, který vytvořili sami novomanželé.

Po oficiální svatební hostině nastoupila na pódium neuvěřitelně profesionální, zábavná kapela plná života a radosti a podtrhla celé odpoledne a počínající večer.

Zároveň pomohla rozproudit zábavu a musím uznat, že výběr živé hudby Beatles revival se nemohl povést lépe. Tančili totiž všichni. Od dětí, kamarádů, kolegů přes rodiče, příbuzné a dokonce se ,,rozjuchaly“ i přítomné babičky!

Díky tomu vznikla neuvěřitelně silná, krásná a velmi uvolněná atmosféra a svatební veselí mohlo pokračovat po celou noc, kdy plynule přešel v hraní opět svatební DJ a předobjednaný seznam písniček.

Solo pro nevěstu a ženicha

Osobně bych se přikláněla pro svou svatební párty k podobnému modelu

Záleží ještě, kolik peněz vám zbývá z celkového rozpočtu, protože živé kapely nepatří zrovna k nejlevnějším variantám. Ale jste-li milovníky hudby a přejete-li si uspořádat skutečnou párty a oslavu vašeho svatebního slibu, tuto možnost považuji za ideální. Možná máte mezi svými známými kamarády, kteří hrají v kapele a nestyděli by se vám odehrát naživo nějaký ten setík vašich oblíbených písní.

Každopádně je dobré v rámci hudby myslet i na to, kolik malých dětí máte přítomných a také kolik starších lidí, kteří hůře snášejí příliš velký hluk. Ale sem tam zahraná notoricky známá píseň i starším generacím určitě rozproudí krev v celém těle 🙂

Autor: Redakce

Související články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *