Jak naplánovat svatbu a nezešílet? Poradíme vám

Připadá vám nastávající svatební den spíše jako blížící se pohroma než úžasný, nezapomenutelný zážitek na celý život? Není divu, tak velké přípravy a plánování dokáží pořádně pocuchat nervy. Máme pro vás pár triků, jak se zbavit předsvatebního stresu a začít si to užívat naplno. Pojďme na to pěkně od začátku!

Začněte nový den zvesela

Děsíte se, co přinese každý nový den? Co všechno se stihne pokazit? Tak na to rychle zapomeňte! V takových případech začne totiž vaše tělo vylučovat nepřítele číslo jedna – stresový hormon kortizol. Ten má při dlouhodobém působení nepříznivé účinky například na váš tlak, trávicí ústrojí nebo i pleť. Bolavé břicho, hlava a pupínky, kam se jen podíváte, ve svatební den? To nikdy!

Ráno začněte s klidem a pleťovou maskou.
Svojí pleti v tomto náročném předsvatebním období výrazně ulehčíte a začnete den relaxem. Během doby působení masky si vychutnejte ranní kávu, nezapomeňte na vyváženou snídani a rozvrhněte si povinnosti na dnešní den. S klidnou hlavou a seznamem se hned vše zvládá lépe.

Ráno začněte s klidem a pleťovou maskou.

Dopolední akce

Z dopoledního shonu a všech těch telefonátech od budoucí tchyně, ze salonu nebo od kadeřníka si snažte nedělat těžkou hlavu. Myslete na to, že jde jen o drobnosti, koneckonců nejste první ani poslední uháněná nevěsta na světě a ty před vámi to všechny zvládly přímo bravurně! Volné chvíle při čekání u kosmetičky nebo na cestách si zpříjemněte péčí o ruce. Je příjemné a uvolňující věnovat se masáži kůže vonnými krémy. Navíc vaše ruce stejně jako zmíněný obličej dostávají zabrat.

Pokud máte ruce silně vysušené, vyzkoušejte vazelínu s příjemnou vůní, která kůži dodá výživu a hebkost. Masáž vám nezabere víc než minutu a ženich při navlékání prstýnku jistě ocení vaši hedvábně hladkou pokožku.

Odpolední relax

Nejhorší část dne – dopoledne a větší část odpoledne – máte za sebou. Pochvalte se, jak skvěle všechno zvládáte, jak povinnosti ze seznamu mizí a dopřejte si patřičnou odměnu. Hoďte nohy nahoru! Není nic horšího, než těžké a unavené nohy už pár dnů před svatbou. A to nám věřte, že teprve svatební den pro ně bude tou pravou zkouškou.

Sáhněte po krému na unavené nohy.
Chodidla příjemně zchladí, otok zmizí a vy alespoň na pár minut můžete zavřít oči a čekat, než se krém vstřebá a svaly povolí. Věřte, že si poděkujete i během nekončících svatebních tanečků! A že už se na ně těšíte, je to tak?

Masáž je skvělým pomocníkem v boji proti stresu i unaveným svalům.

Večerní regenerace

Přichází na řadu ta nejpříjemnější část dne, večer. I ty poslední dnešní povinnosti jsou za vámi a další náročný den vás čeká. Většina z vás se těší na zaslouženou horkou koupel, máme pravdu? Koupelna je tím pravým místem pro vaši regeneraci. Napusťte si vanu, přidejte koupelovou sůl, zapalte v okolí svíčky. Podmanivá vůně, přítmí a horká voda uklidní tělo i mysl a starosti rázem odplují spolu s vypuštěnou vodou.

Po odpočinku mysli je na řadě regenerace unavených svalů z věčného pobíhání, uklízení a tahání tašek s dekoracemi. Masáž je skvělým pomocníkem v boji proti stresu i unaveným svalům. A co je nejlepší? Tentokrát můžete do děje plně zapojit i svou drahou polovičku, určitě nebude proti.

Pořiďte si masážní olej z přírodních zdrojů a nechte se hýčkat bez výčitek. Večerní romantika s kapkou vášně je tou nejlepší odměnou za všechnu tu snahu.

Sečteno podtrženo, každá z vás si zaslouží alespoň hodinu relaxu denně. Pokud máte pocit, že vám tím utíká čas pro zařízení veškerých záležitostí, tak je to nesmysl.

Každý malý krok pro vaše pohodlí je krokem vpřed k dobrým nápadům, lépe zvládnutým nečekaným situacím a pomůže  vám zajistit takový svatební den, o jakém jste snila už jako malá. Užijte si vaše ANO!

Autor: Redakce

Související články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *