Jak vybírat snubní prsteny, aby vám vydržely do konce života?

Svatba představuje pro nevěstu i ženicha velice důležitý den, jeden z nejkrásnějších v jejich životech

Zatímco nevěsta přichází k oltáři v nádherných bílých šatech, muž na svou princeznu vyčkává ve stylovém obleku s motýlkem či kravatou.
Po přečtení svých slibů si na prsteníčky levé ruky navlečou snubní prsteny, a potom svou lásku zpečetí ještě novomanželským polibkem. „Prohlašuji vás za muže a ženu,“ prohlásí oddávající, a potom se už mohou novomanželé s hosty bavit na stavební hostině.

Všemu však předchází dlouhé přípravy. Po stanovení data a objednání místa i obřadu se můžete pustit do výběru snubních prstenů. V následujících řádcích vám prozradíme, na co byste si měli dávat pozor, co všechno je nezbytné zohlednit a podobně.

Snubní prsteny Savicki

Snubní prsteny se nabízí v různých variacích , takže stojíte před opravdu komplikovaným rozhodnutím, ale panika není na místě. I vy najdete vysněné šperky, jež se stanou symbolem vaší lásky. Ujasněte si nejprve, co všechno od snubních prstenů očekáváte, srovnejte si všechna pro a proti.

Materiál

Zvolený kov s sebou nese celou řadu specifických vlastností, ale každý kov má také zvláštní požadavky na údržbu či skladování. Většinou si snoubenci volí takový materiál, z něhož je vyroben i zásnubní prstýnek, nicméně není to podmínkou.

Oblíbenosti se těší především zlaté snubní prsteny. Pro milovníky nadčasového stylu je připraveno žluté zlato, přičemž 14 a 18karátové je pevnější než 22karátové, a proto se hodí na každodenní nošení.

Snubní prsteny ze žlutého zlata

Pozornost je věnována i stále populárnějšímu bílému zlatu. V poslední době si své místo mezi snubními prsteny vybudovala i platina, a to především pro její vysokou odolnost a jednoduchý styl. Do hledáčku se dostalo také zlato růžové, které se navíc kombinuje se zlatem bílým či žlutým.

Povrch

Jakmile máte jasno v tom, z jakého kovu má být snubní prsten vyrobený, nejste zdaleka u konce. Dále musíte zvolit typ povrchu – hladce lesklý, pískovaný, nebo spíše broušený? První zmíněná varianta není příliš praktická, neboť na lesklém povrchu vyniknou všechny šrámy, jimž se při každodenním nošení nevyhnete.

Velice zajímavé jsou pískované a broušené povrchy, jež jsou už na první pohled matné. V neposlední řadě se setkáte s povrchy drásanými či takzvaným ice designem.

Snubní prsteny s briliantem

Kameny

Zásnubní prsten je asi zdoben drahokamem či diamantem. I snubní prsteny mohou být obohaceny o takový kámen, ale ideální je zvolit spíše menší kamínky. Snubní prsteny s malými diamanty jsou elegantní a mají nádech luxusu.

Kde snubní prsteny koupit?

Vsaďte na tradici a precizní kvalitu. SAVICKI je společnost, která vyrábí snubní prsteny více než čtyřicet let.

Šperky uvedené značky jsou jedinečné, nadčasové, doslova dokonalé. Důvod je jednoznačný. Výrobce totiž kombinuje řemeslo a umění s bezešvou technologií. Navíc máte doživotní záruku a na diamanty certifikáty.

Autor: Redakce

Související články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *