Jakým způsobem jste se seznámili nebo jak jste požádali o ruku svojí lásku?

Jako admin začnu příběhem z minulého století.

Bylo mě 17 let a jako každý rok, jsem jel jako vedoucí na pionýrský tábor od jedné fabriky. Všichni oddílový vedoucí jsme se znali, byli jsme dlouholetí kamarádi a parta. Jak už to bývá, v dalších navazujících službách a táborových provozech se střídalo více lidí. I v kuchyni se objevili nové tváře 😀 Týden na táboře utekl jako voda a náš oddíl přišla řada v kuchyni.
Měl jsem s oddílem dozor v kuchyni. Kdo to znáte, víte, že každý oddíl se střídal jeden den v přípravě na oběd. Příbory, talíře, roznos čaje a tak dále.

Já na děcka dohlížel ze strategického místa. Bylo to okýnko, kde se odevzdávalo použité nádobí. Najednou se v okýnku objevila krásná „baba“ v mém věku. Štíhlá, dlouhé vlasy a tak nějak jojojojo. Proběhlo pár slov a pohledů. Služba skončila, oddíl se vrátil zpět do chatek a dennímu programu.

Večer jsme měli jako vedoucí oheň a kecací zábavu. Přitom se dohlíželo, aby šli děcka spát a nebyl někde „bugr“ a dělali plány na další den, byla celotáborová akce. Přišla na mě řada, šel jsem na kontrolu chatek a potkal ji. Pár slov a pozvánka k ohni. Tam to asi začalo.

Další den byla pohádková cesta, děcka si vzali nějakou pohádku a podle toho vytvořili kulisy a malý příběh. My měli pohádku o perníkové chaloupce. V roští udělaná chaloupka a děcka si zahráli pohádku o ježibabě. Pak se šlo na další oddíl, další pohádku.

Já pak šel večer s onou dívčinou na procházku, pochlubit se, jakou jsme měli pohádku. V perníkové chaloupce proběhla první pusa a za šest měsíců jsem ji požádal o ruku. Máme krásnou dceru, která se minulý rok vdala.

Autor:

Související články

Komentáře k článku

Lada:
04:34 21. 02. 2020
Seznámení s manželem Moje seznámení s manželem bylo tak trochu dobrodružství a šlápnutí do neznáma. Ještě s jednou kamarádkou jsme si jednoho dne řekly, že bychom se rády s někým seznámily, spíš to měla být jen legrace. Vzaly jsme si do ruky telefonní seznam, otevřely a prstem zabodly do jednoho místa. Zavolala jsem na jedno jméno, telefon vzala jeho maminka. Zeptala jsem se, jestli je doma Jiří. To jméno bylo v seznamu. A on doma byl. Vysvětlila jsem mu situaci, zeptala se, zda je svobodný a kolik mu je let a zda se nechce s námi seznámit. Vzal to s vtipem a souhlasil. Tak jsme si dali sraz. Shodou náhody bydlel asi 20 km od nás, takže přijel na smluvené místo a docela dlouho jsme si povídali. Potom přijel ještě několikrát, ale to už jen za mnou, a jak to dopadlo? Vzali jsme se, máme dvě děti a jsme spolu dosud. Už skoro 45 let.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *