Jaký dárek vybrat pro novomanžele? Kanadská vína zaručeně potěší

Rozhodl se někdo z vašich blízkých uzavřít sňatek a přemýšlíte, jaký dárek vybrat?

Nechcete se držet klasických darů,  jak jsou spotřebiče, hrnce, nádobí nebo povlečení? A různé vázičky, sošky a sady broušeného skla vám nejen připadají jako neatraktivní klišé, ale také se bojíte, abyste se trefili do vkusu šťastného páru?

Správný svatební dar nejen potěší, ale najde se pro něj i praktické využití

Chcete novomanželům věnovat to, co zaručeně využijí? Pak se nedržte přesvědčení, že jim váš dárek musí vydržet navždy. Různých dekorací a upomínkových předmětů dostanou tak jako tak dostatek. A můžete si být jisti, že řada z nich nakonec skončí v krabici na půdě nebo v komoře. Jen málokdo z nás dnes má dostatek prostoru, aby si je všechny vystavil. Zato láhev dobrého vína zaručeně potěší. Vhodnou chvíli k jeho vychutnání si totiž najde úplně každý. Nehledě na to, že domácí vinotéka vždy uvítá nový kvalitní přírůstek.

A přejete-li si darovat opravdový zážitek, můžete šťastnému páru dopřát návštěvu degustace vína, na které se novomanželé seznámí s chutí mnoha vín i destilátů.

Kanadská vína dodají lesk každé oslavě

Téměř každý si alespoň čas od času rád dá skleničku kvalitního vína s přáteli nebo k dobrému obědu. Víno je oblíbené na celém světě a nabízí nám nepřeberné množství chuťových odstínů a vůní. Dnes si navíc můžeme snadno vybrat nejen z naší a evropské produkce. Víno se k nám dováží ze všech koutů světa.

Kanadská vinařství se rozkládají mezi 41 ̊-50 ̊ rovnoběžkou severní šířky a tato poloha je na stejné zeměpisné šířce jako řada uznávaných regionů v Evropě, např oblasti Rhôny či severní Itálie. České a moravské vinice rozkládají severněji než vinice v kanadské provincii Ontario.

Kromě českých, francouzských, italských, bulharských a španělských si tak můžeme dopřát i australská, jihoafrická, chilská nebo třeba kanadská vína. I Kanada má totiž úrodné vinařské oblasti. V Ontariu, Britské Kolumbii, Québecu a Novém Skotsku se každoročně produkuje okolo 80 milionů litrů vynikajícího kanadského vína ročně.

Autor: Redakce

Související články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *