Košíčky na svatební koláčky

Krabičky a košíčky na svatební koláčky naplněné tradičními dobrotami potěší každého ze svatebních hostů. Je to krásné poděkování za to, že se vám blízcí lidé stanou nebo stali součástí vašeho velkého dne. I když je samozřejmě nejdůležitější obsah, vaši pozornost si zaslouží také obal.

Svatební krabičky s koláčky, zákusky a dalším cukrovím se vždy těšily a těšit pravděpodobně budou dále, velké oblibě. Dáreček v podobě sladkých dobrot můžete použít v podobně pozvánky na svatbu, kdy objíždíte svatební hosty osobně, jako malou svatební výslužku po svatbě i jako pozornost pro oddávajícího, kapelu, fotografa, kameramana a dalších lidí, kteří pomáhají vytvořit vaši svatbu. Samozřejmě je jen na vás, koho obdarujete a koho ne. Pokud ale nechcete dávat umaštěný kus čehosi, dobře vybírejte, jaké nádoby na koláčky zvolíte. Různé možnosti vám představíme na následujících řádcích, ať už půjde o klasické papírové krabičky nebo proutěné košíčky.

Jak vybrat správnou velikost košíčků na svatební koláčky?

Košíčky na svatební koláčky hnědé | svatba na zámku

Různých velikostí a typů existuje nepřeberné množství. Myslete na to, že košíčky na výslužku mají korespondovat se stylem vaší svatby. Pokud je laděná do levandulové, příliš se nehodí svítivě žlutá apod. Velikost se obvykle volí podle toho, pro kolik lidí je krabička určená. Je tedy rozumné a vhodné mít velikostí vícero, protože dávat někomu XL krabičku, kde se krčí tři koláčky, není příliš vhodné. Pokud objednáváte již hotové výrobky, měly by u nich být uvedeny přesné rozměry, popřípadě hmotnost cukroví, kterou krabička unese.

Jaké jsou formy/alternativy košíčků?

Klasické papírové krabičky

Nejčastěji se na koláčky a svatební výslužku využívají papírové krabičky s víkem a poutkem či ouškem. Snadno si je objednáte na internetu v nejrůznějších velikostech, barvách a provedeních. Dají se taktéž snadno vyrobit svépomocí. Tyto krabičky ale na koláčky nejsou vždy úplně vhodné, protože koláček na vzduchu prosychá a není vůbec dobrý. Navíc se papír snadno promastí a celek pak nevypadá vůbec hezky. Vzhledem k tomu, kolik práce jste s balením určitě měli, byla by velká škoda, aby vám výsledek pokazila mastná skvrna. Když objednáváte na internetu, hledejte takové, které jsou vyrobené technologií s použitím bílobílé bariérové lepenky s nepromastitelnou vrstvou vyrobenou na bázi vodní disperze. Neobsahují běžnou plastovou vrstvu. Existují také malé krabičky, které mají zvlášť víko a dno, takže se tam takřka nedostane vzduch, koláčky neztvrdnou a neztratí svou chuť.

Košíčky na svatební koláčky krémové | svatba na zámku

Pokud se do výroby krabiček pustíte sami, nejspíš speciální úpravou mít nebudou. Tam naskládejte koláčky zabalené v průhledné folii, pak nevyschnou, nebudou tvrdé a neumastí obal. Výhodou je to, že si krabičku můžete ozdobit přesně podle sebe, okolo zavážete provázek, díky kterému ji snadno přenesete.

Jak vyrobit výslužkové krabičky?

Krabičky lze zakoupit ve specializovaných obchodech na internetu nebo v papírnictvím. Tam ale nebude příliš velký výběr. Naprosto originální kousky získáte tak, že si je vyrobíte sami. Připravte si:

  • tvrdý papír podle výběru (barevný, bílý, pozlacený atd.),
  • dobré lepidlo,
  • mašle, stuhy, ozdoby, provázky, přírodniny (cokoliv, čím chcete krabičku ozdobit),
  • pravítko, tužku a nůžky.

Krabičku můžete poskládat podle nejrůznějších návodů například na Pinterestu, dle své vlastní fantazie nebo využít tento návod.

Hotovou krabičku můžete ozdobit podle své fantazie. Pomocí tavné pistole či lepidla přidělejte saténové stuhy, růžičky, odznáčky, malé zabalené bonbonky, různorodé obrázky, šišky, větvičky, umělé květy apod. Vytvoříte si dokonale originální krabičky, které nikdo nemá. Takto snadno ozdobíte i ty koupené, pokud se vám zdají příliš obyčejné.

Průhledné celofánové pytlíčky

Další možností jsou průhledné pytlíčky, kam vložíte příslušný počet koláčků a všechno speciálně zavážete. Krásně vypadá bílá saténová mašle v kombinaci s krémovou a k tomu cedulka se jménem a svatebním razítkem nebo nějakým obrázkem. Barvy stužek samozřejmě volte podle barvy svatby, pokud máte zvolenou.

Košíčky na svatební koláčky

Drobné svatební koláčky se v košíčcích budou skvěle vyjímat. Vypadají roztomile, působí vkusně a proutěné hostům zůstanou jako malý dárek. Košíčky lze samozřejmě koupit v papírové podobě v různorodých designech, ale zde opět musíte řešit kvalitu materiálu. Díky praktickému uchu se dobře přenáší. Přidejte mašli v barvě svatby, malou květinu a máte dokonalou výslužku. Jedinou nevýhodou je v tomto případě o něco vyšší cena. Pokud chystáte větší svatbu se spoustou hostů, může se vám rozpočet docela navýšit.

Plastové, skleněné a plechové dózy

Různorodé dózičky nejsou příliš často využívané k rozdávání výslužky a svatebních koláčků. I tady se ale dá uplatnit velká fantazie a výběr je opravdu veliký. Vybírat můžete z mnoha různých designů a velikostí. Klidně vyberte více typů a rozdělte mezi hosty. Ti si pochutnají na dobrotách a zůstane jim milý dárek, proto vybírejte pečlivě. Výhodou takových dóziček je jejich pevnost, odolnost a to, že pečivo je v nich dobře chráněno. Na druhou stranu i zde bude cena určitě vyšší a výběr klasických svatebních motivů není tak velký.

Rada na závěr

Mějte na paměti, že není vhodné vkládat do košíčků nebo krabiček sladké a slané a rozhodně tam nepatří ovoce či jiné pochutiny. Pokud chcete hostům rozdat i další dobroty, dejte je zvlášť. Kromě klasických koláčků, cukroví a kousků svatebního dortu můžete přidat do krabiček nějaký hezký dáreček jako vzpomínku na vaši svatbu. Co třeba milý vzkaz od novomanželů nebo společná fotografie s poděkováním?

Autor: Redakce

Související články

Komentáře k článku

Damiška:
14:13 08. 03. 2021
Jasně, taky jsem pro klasiku

JANA:
16:19 02. 03. 2021
Klasika je klasika, ne??? Prostě košíčky souškama a je to.

Káča:
11:03 26. 02. 2021
Ahoj, jednoznačně celofánové sáčky. Jinak musíte rvát do košíčku nějaké lepší ubrousky, abyste neměli krabičky celé promaštěné. Nebo pak mít ty košíčky s nějakou povrchovou úpravou, aby to máslíčko nešlo skrz :)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *