Omlazení pleti neinvazivními a bezbolestnými metodami

Stárnutí pleti je naprosto přirozený a nevyhnutelný proces předurčený především geny a hormony, ovšem na pokožku mají negativní dopad i vnější faktory, jako jsou slunce, kouření či strava. V okamžiku, kdy se začne ztrácet kolagen a klesat hydratace kůže, potom na scénu nastupují nástroje a technologie pro omlazení.

Proces stárnutí sice nezastavíte, ale můžete ho oddálit

Povadající kontury, vrásky, úbytek kostní hmoty, výraznější pigmentace. Jedná se o nejčastější estetické vady, s nimiž se potýká spousta žen. Přesně takové nedostatky se objevují nejen v oblasti obličeje, ale také na krku, dekoltu a rukách. Svěřte se do rukou estetického dermatologa, který vám zvedne sebevědomí, protože si budete připadat zase krásná.

Technologie v oblasti dermatologie prošly obrovskými změnami a inovacemi. Zákroky jsou bezbolestné, neinvazivní a nevyžadují speciální rekonvalescenci. V podstatě ihned po zákroku můžete fungovat tak jako doposud. Jaké metody tedy pomáhají při omlazení pleti?

Injekční výplně kyselinou hyaluronovou

Kyselina hyaluronová je v podstatě svatý grál v estetické dermatologii, protože se používá nejen k odstranění vrásek, ale také ke zvětšení rtů či modelaci kontur obličeje. Přidává se dokonce do mnoha krémů a pleťových sér či elixírů. Protože je kyselina hyaluronová látka tělu vlastní, organismus ji velice dobře přijímá.

Do ošetřovaných míst se aplikuje pomocí injekce, přičemž místo je znecitlivěné anestetickým krémem, takže vůbec nic necítíte. V místě vpichu se občas objeví malá modřinka, která však během několika dnů vymizí.
Co se účinnosti týče, omlazení kyselinou hyaluronovou má účinek po dobu šesti až dvanácti měsíců.

Botulotoxin

Pokud vám překáží vrásky v horní části obličeje, tedy zejména vodorovné vrásky na čele, v takovém případě podstupte aplikaci botulotoxinu skrze tenké jehličky. Speciální látka blokuje nervové přenosy, a tím pádem dokáže tvorbu těchto vrásek potlačit. Stejně tak nachází uplatnění v okamžiku, kdy máte vrásky u kořene nosu či vějířky okolo očních koutků. Botulotoxin nevyžaduje znecitlivění pokožky, ovšem doporučuje se, abyste alespoň čtyři hodiny po zákroku neleželi a nepředkláněli se.

Vyhlazení vrásek botulotoxinem vydrží zhruba tři měsíce.
Jestliže si ho necháte aplikovat i poté znovu, pak se jeho účinnost prodlužuje na dvojnásobek.

Mikrojehličkování

S jemnými vráskami si poradí také metoda zvaná medical microneedling, tedy do češtiny přeloženo jako mikrojehličkování. Uplatnění nachází také v případě, pokud potřebujete zpevnit kontury obličeje a odstranit silnou pigmentaci. Dokonce léčí alopecii a zastavuje padání vlasů.

Jedná se o způsob mezoterapie, která je vysoce účinná. Aplikuje aktivní regenerační látky a zároveň jemnými jehličkami narušuje tkáně. Vyšetření je účinné a regenerace kůže je efektivnější.

Omlazení pleti vlastní krví

V oblasti dermatologie je plazmaterapie docela mladá metoda, která používá krevní plazmu člověka obohacenou o krevní destičky k omlazení pokožky. Vždy se samozřejmě používá krevní plazma daného člověka.

Plazmaterapie se doporučuje především osobám ve věkovém rozmezí od 35 do 45 let, neboť má nejlepší účinky na jemné vrásky, kdy ještě není obličej výrazně povadnutý.

Plazmaterapie není invazivní metoda, takže se nemusíte ničeho bát. Odebere se vám krev ze žíly a do obličeje se aplikuje tenkou kanylou, přičemž místo vpichu je vždy znecitlivěné anestetickým krémem. Účinnost trvá až jeden rok.

Jestliže hledáte kliniku provádějící takové neinvazivní ambulantní zákroky, obraťte se na společnost Perfect Clinic.
Klinika se nachází v Praze a za deset let její působnosti na tuzemském trhu si vybudovala stabilní místo a pevné postavení v této oblasti. Další informace najdete přímo na webu Perfect Clinic.

Autor: Redakce

Související články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *