Portréty kreslené uhlem – skvělý dárek k Vánocům pro vaše blízké

Uhel je kreslící materiál, jde vlastně o speciální dřevěné uhlí.

Uhel patří k nejstarším kreslícím materiálům vůbec. Ohořelé dřívka a uhlíky, které používali pravěcí lidé ke kreslení jeskynních maleb, byly vlastně předchůdci dnešních uhlů. Skvělou vlastností uhle je možnost snadné tvorby barevných tónů a přechodů, a to díky jeho roztíratelnosti.

I vy si můžete nechat nakreslit originální portrét od Lady Menčíkové, třeba jako dárek k Vánocům pro své rodiče.

Uhel versus rudka

Pokud se rozhodnete nechat si namalovat portrét za pomocí uhlu, zcela jistě narazíte na dvě možnosti. Výtvarník vám může portrét zhotovit za pomocí černého uhlu nebo hnědé rudky. Rudka je vlastně taková hnědá příbuzná. Většinou se umělcům lépe maluje právě s rudkou, protože hnědý odstín se lépe roztírá a dává také lépe vyniknout i sebemenším detailům.

Portrét vnoučat

Hnědobílý portrét pak vypadá naprosto úchvatně a zachytí všechny fyzické rysy člověka nebo popřípadě zvířete originálně.

Chcete si nechat nakreslit portrét?

Pokud se bojíte, že budete muset někomu stát hodiny modelem, tak můžete být v klidu. Zručný výtvarník dokáže vystihnout vaši podobiznu na portrét i z pouhé fotografie. Fotografii vždy volte co nejostřejší a nejkvalitnější jakou máte, nebo můžete vyfotit. Ani sebelepší výtvarník nemůže nakreslit něco, co na fotce nevidí.

Na fotografii, podle které budete chtít portrét namalovat, byste vy sami měli vidět detaily v obličeji, jako jsou řasy nebo pihy na tváři.

Pro podobu člověka jsou velmi důležité oči

Fotografii pro kresbu portrétu vybírejte tak, aby zejména oči byly dobře patrné a zřetelné. Fotku vybírejte takovou, kde si je člověk  co nejvíce podobný  a tváří se co nejpříjemněji. Rozesmáté fotky se více hodí pro karikaturu.

Stále nevíte, co dáte své rodině na Vánoce?

Nechte si pro své rodiče nakreslit váš rodinný portrét, který si pak budou moci pověsit na zeď. Zaručeně vás letos nikdo se svým dárkem nepřekoná. Nemusíte jít s celou rodinou do ateliéru a pózovat.

Originální portrét jako dárek

Výtvarník dokáže rodinný portrét namalovat podle kvalitní fotografie. Každý člen vaší rodiny může být na jiné – samostatné fotce. Lada Menčíková už si z nich vhodnou kompozici společného portrétu vytvoří sama.

Letos na Vánoce s dárkem určitě zabodujete.

Pro uživatele portálu Svatba na zámku je od výtvarnice Lady Menčíkové vytvořena sleva 5%.

Autor: Redakce

Související články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *