Svatba patří mezi nejkrásnější dny našeho života

Když se najdou dvě srdce plné lásky a porozumění, tak většinou toto šťastné shledání končí u svatebního oltáře.

Nicméně svatba sama o sobě je protkaná různými tradicemi a zvyky, které se dědí z generace na generaci. Mezi jednu takovou patří i velmi oblíbená rozlučka se svobodou. Hlavním důvodem je samozřejmě to, aby se nevěsta i ženich jakoby uvolnili ze svatebního shonu zařizování a starostí, aby všechno dobře dopadlo. Právě v tom jim pomáhají jejich přátelé.

O program tohoto setkání se nikdy nebudou starat snoubenci, ale připraví ho právě ti nejbližší kamarádi, družičky, příbuzní nebo svědkové. Ve většině případů si tento den plný dobrodružství vychutná každý zvlášť, ovšem bohužel vůbec netuší, co je na ně nachystáno. Většinou takový program začíná již od rána, takže o různá překvapení rozhodně nouze nebude.

Rozlučka připravená pro nevěstu

Především je důležité, aby se všechny ženy sešly a pokud možno v určitou hodinu na jednom místě, kde se začnou konat velké přípravy. Svolání má na starosti nevěsta, která předem musí určit vhodný termín pro všechny zúčastněné. Když nastane ten správný okamžik, dostane od svým milovaných přítelkyň nějaký dárek.

 

Může být malinký, třeba jako placky na rozlučku, které budou vytvořeny přesně na míru. Důležité je, aby měly vhodnou barvu a správný text, podle kterého se pak pozná, že kolektiv dam patří k sobě. Vůbec není špatné dát textem jasně najevo, kdo je kdo. Tudíž by se měla nějakým způsobem oddělit nevěsta od ostatních, což by mohla dostatečně splnit placka tým nevěsty. Kdo ji rozhodně nebude mít, tak je zajisté nevěsta, pokud by si ji náhodou nechtěla úmyslně vyměnit s jednou z přítomných žen. Nebylo by to nic divného, jelikož se dávno traduje, že ženské rozlučky jsou daleko uvolněnější a bouřlivější než u mužů.

Když je dárek předaný a je jasné, kdo je budoucí nevěsta, tak je třeba začít s přípravami

Dokonce mohou přijít na scénu různé úkoly, které nevěstinka bude muset splnit. Nebudeme si nic nalhávat, že mnohdy mohou být i záludné úkoly a hlavně pro potěšení zdejšího publika, ovšem v mezích slušného chování, přece jenom za pár dnů bude ze slečny sličná paní. Na co by se rozhodně nemělo zapomenout, jsou fotografie. Nic kompromitujícího, ale vystihující příjemné chvilky strávené ve společnosti svých opravdových přátel.

Autor:

Související články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *