Svatby a omezení - koronavirus, nouzový stav

Svatby – omezení

Pro nevěsty a ženichy přešlo vyhlášení nouzového stavu v České republice  v nepříjemnou situaci, se kterou je potřeba se nějak vypořádat.  Pokud jste měli připravený svatební obřad  nebo svatbu, je potřeba se podřídit podmínkám a zákazům v době nouzového stavu. Tuto stránku se pro Vás budeme snažit pravidelně aktualizovat.

10.5.2021

Mimořádná a ochranná opatření – co aktuálně platí

Nouzový stav skončil 11. dubna 2021, nicméně stále platí nemálo omezení, která je nutné dodržovat. Shválila je vláda jako séřii opatření, jež jsou zaváděna Ministerstvem zdravotnictví a vychází z pandemického zákona.

Svatby se tak může nyní účastnit až 30 osob. Lidé si však již na prázdninové termíny přeregistrovávají původní termíny a všichni věříme, že už to konečně klapne!

 

15.2.2021

Prý na žádost hejtmanů krajů bylo rozhodnuto o vyhlášení nouzového stavu do 29. února 2021

Jak možná víte, tak při hlasování vlády (11.2.2021) nebyl nouzový stav prodloužen. Předseda vlády a další začali aktivně komunikovat s hejtmany. Na základě jejich požadavků vláda vyhlásila nový nouzový stav: „Vláda v souladu s čl. 5 a 6 ústavního zákona č. 110/1998 Sb., o bezpečnosti České republiky, vyhlašuje pro území České republiky z důvodu ohrožení zdraví v souvislosti s prokázáním výskytu koronaviru (označovaný jako SARS CoV-2) na území České republiky nouzový stav na dobu od 00:00 hodin dne 15. února 2021 na dobu 14 dnů.

Takže se co pro nás mění z pohledu pořádání svateb? Nic. Stále omezení 15 osob. To je peklo…

 

22.1.2021

Opětovné prodloužení nouzového stavu do 14. února 2021

Bohužel stačí fakt, že poslanecká sněmovna již dříve udělila souhlas se samotným vyhlášením nouzového stavu. Díky tomu totiž vláda mohla opět rozhodnout stejně, jako tomu bylo 10.1. letošního roku. Platí tedy dále veškerá omezení, jako tomu bylo doposud… Už aby to skončilo!

 

10.1.2021

Nouzový stav prodloužen do 22. ledna 2021

Jelikož se situace s epidemií SARS (covid 19) dle měřených dat zhoršuje, vláda rozhodla o prodloužení nouzového stavu. Mohla tak učinit díky získání předchozích souhlasů, které jí poslanecká sněmovna udělila. Svatbu tak můžete realizovat, ale s omezeními, viz rozhodnutí ze 7.1. (do počtu 15 osob).

 

7.1.2020

Omezení volného pohybu osob do 22.ledna 2021

Na základě usnešení vlády (číslo 12), dne 7. ledna 2021, se účinnost tohoto nařízení/omezení prodlužuje, a to do 22. ledna 2021 (přesněji do 23:59 hod.)

Sice se zakázal volný pohyb osob (v ČR) od 05:00 do 20:59, nicméně s výjimkou účasti na svatbě a prohlášení osob o tom, že spolu vstupují do registrovaného partnerství. Je zde limit do 15 osob včetně.

Restaurace, penziony, hotely ad. jsou nám však i nadále uzavřeny.

 

Neriskujte, berte celou situaci vážně

  • zkuste svatbu přesunout na jiný, pozdější termín
  •  v případě, že svatbanejde přesunout, absolvujte pouze svatební obřad v omezeném počtu
  • svatební hostinu a afterparty můžete oslavit kdykoliv jindy, jak skončí nouzový stav
  • později vás symbolicky může oddat kdokoliv a vy si celý svatební obřad i svatbu prožijte naplno
  • neriskujte možnost přenosu nemoci na svatební hosty

Co napsat víc?

Nic. Jen popřejeme, ať se celá situace brzy vyřeší a vy si svou vytouženou a připravenou svatbu užijete. Nic netrvá věčně! Ani tato omezení!

Briliantové šperky
Autor: Redakce

Související články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *