Svatební noc je třešnička na dortu po náročném dni

Svatební noc je okamžikem, na který čeká snad každá žena

Těší na krásnou postel, posypanou okvětními lístky růže nebo svit svíček okolo postele. Měla by to být velmi romantická chvíle, u které by nemělo chybět ani šampaňské, případně jiné doplňky. Podívejte se na to, jak svatební noc vlastně vznikla.

Z dívky se stala žena, nastává svatební noc

Jak jistě víte, v dřívějších dobách se často vdávaly slečny, které nikdy žádný sexuální zážitek neprožili a muži si brali pannu. Proto bylo zvykem, že svatební noc byla přelomem, kdy se ze slečny stala žena. I k samotné svatební noci se pojily zvyky, jako byla tehdejší úprava účesu nebo dlouhá noční košile. V současné době tomu tak samozřejmé není a tuto noc si chtějí novomanželé především užít.

Opravdu je svatební noc nutností

Není a spíše by se dalo říci, že se stává výjimečnou. Svatebčané totiž mnohdy slaví až do rána, kdy opravdu na tuto noc nemá ani nevěsta, ani ženich pomyšlení a jsou tak rádi, že se přes den vyspí. Tato svatební tradice je sice oblíbená, ne vždy však realizovatelná. Pokud však si na tom dáte záležet, abyste ji stihli, jde o třešničku na dortu, kterou si budete dlouho pamatovat. Mezi mladými lidmi jsou ale i výjimky, a najdou se i tací, kteří:

  • o svatební noci mají spolu první sex
  • berou to opravdu poctivě a svatební noc je završením celého dne

Pokud bychom měli rozebrat první možnost, jde o výjimky a někdy nemusí být tato zkušenost úplně příjemná. Zvyk je to sice hezký, ale v dnešní moderní době do manželství vstupují nejčastěji lidé, kteří se dokonale znají a to ve všech oblastech.

 

Druhá možnost je pro opravdové romantiky, ženy si často připravují luxusní spodní prádlo a na tuto chvíli se těší, ale opravdu se tento záměr může pokazit a svatební noc prostě nevyjde.

Berte v potaz to, že oba jste na nohou od brzkých ranních hodin a únava je často mocnější. Nicméně není potřeba se hned na toho druhého zlobit.

Je lepší si ji užít třeba o den déle za to po odpočinku.

 

Autor:

Související články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *