Svatební přání novomanželům

Dát do kupy blahopřání k svatbě tak, aby novomanžele chytlo za srdíčko a nebylo jen „z tradice“, to může být oříšek. Napsat text svatebního přání může být náročnější v případě, že se jedná o příbuzné, se kterými se často nevídáte a tak o nich ani příliš nevíte. Nevadí, se vším se dá elegantně poradit. Pro všechny případy jsem právě vytvořili tento článek, kde si přijdou na své všichni – co si libují v legráckách, uvítají spíše klasické svatební přání, nebo rádi experimentují a vloží se do toho doslova vlastnoručně. Fantazii se zde meze nekladou! Ale pěkně postupně…

V jaký čas svatební přání předat / poslat?

Dnes se to již příliš nenosí, ale pochopitelně stále funguje pošta a jiné zásilkové služby, které mohou blahopřání doručit do vlastních rukou. V takovém případě počítejte s tím, že psaní půjde třeba 2 dny, někdy i déle, je-li posíláno obyčejně. Dorazit by mělo nejlépe tak 3 dny před konáním svatby. A pozorte… Máte-li v úmyslu předávat jak svatební přání novomanželům, tak i dar, pak by obojí mělo být předáno společně. Jestli osobně, nebo přepravní službou je už na Vašem posouzení a možnostech.

Jaké blahopřání vybrat!

Prosím Vás… Nezasílejte žádné elektronické gratulace! Jistě, jsme doba internetová, mimo jiné, ale je to velmi neosobní. Takže zavolat, nebo napsat novomanželům, že jim gratulujete, lze klidně do SMS zprávy, na Facebooku apod., ale oficiální blahopřání ať je fyzické. S jednou výjimkou – videoblahopřání! Originální velmi osobní a půjdete s dobou.

Pokud chcete jít tou nejsnazší cestou, můžete zajít do papírnictví a vybrat například přání s textem. Ti kreativnější si ho mohou navrhnout sami, což se cenní! A pokud chcete svého tvořivého ducha pozvednout ještě výše, můžete svatební blahopřání vytvořit ručně. Pracnější, zato si můžete být téměř jistí, že nikdo další stejné neudělá.

Jedinečná svatební přání

Originální svatební přání novomanželům | Svatba na zámku

Jedinečné blahopřání ke svatbě | Svatba na zámku

Novomanželům jistě uděláte radost, když se budete snažit vybočit z davu a dát jim najevo, jak moc Vám na nich záleží. Právě to dokáží tato blahopřání. Z vlastní tvorby Vás samotných, ze které bude dýchat upřímná láska, přátelství, prostě důkaz Vaší upřímnosti.

Přání formou videa

Říká se, že You Tube je největší vyhledavač na světě. Z toho usuzuji, že video je králem internetového obsahu. Většina lidí ho má ráda (neřeším obsah, ale formu). Takže proč neudělat jen několika-sekundovou nahrávku, kde může i celá Vaše rodina společně popřát. A i tady se můžete vyřádit, napsat si scénář a užít si samotné „natáčení“.

Papírová přání ke svatbě

Zapotřebí není nic jiného, než bílý, nebo i barevné papíry, pastelky či fixky, klidně také nůžky a lepidlo. Lze přidat i nějakou mašli, stužku, nebo bavlnky. Popusťte uzdu fantazii a myslete také na to, komu blahopřání vyrábíte. Ať je jim blízké. Inspirace? Mrkněte třeba na You Tube.

Origami – skládané přání

Jistě jste již origami někde viděli. Proč ho nepojmout svatebně? Papír a nějaké psací potřeby jsou nezbytné. Jak jinak byste napsali text svého svatebního přání?. Pak stačí vybrat tvar a najít si odpovídající návod pro složení. Zde se také odkážeme na YouTube kanál a jeho nepřeberné množství „video-manuálů“.

Svatební přání na zakázku

Člověk je tvorem kreativním a proto se dnes můžete obrátit na profesionály také v obory výroby blahopřání na míru. Pokud tedy zrovna Vy nejste tvořivé duše, nemáte dostatek času, nebo jiný důvod, může být pro Vás tato varianta skvělým řešením. Namísto času a nějakého materiálu Vás to bude stát „jen“ nějaké finance.

 

Co mít ve svatebním přání?

Svatební přání novomanželům | Svatba na zámku

Blahopřání novomanželům | Svatba na zámku

 

Kdo nemá s novomanželi nějaký vřelý vztah, protože se jednoduše neznají natolik důvěrně, mohou volit ideálně tzv. formální přání. A co dovnitř? Co je svět světem, ještě nikoho neurazil pěkný citát. Případně vlastní textace, klidně i rýmovaná. Vhodné pro „básnická střeva“, která zabrnkají i na humornou notu. Podpis samozřejmě nutnost, můžete doplnit o místo a datum, kde jste přání napsali, nebo kde bydlíte.

TIP: Bez ohledu na formu blahopřání je nezbytné dodržovat základní obsahová „pravidla“:

  • Přední strana by měla být s fotkou, obrázkem, a to vše tematicky ruku v ruce se svatebními symboly.
  • Uvnitř se pak nabízí dostatečný prostor na text svatebního přání, kde je již uvedený citát, rýmovačka, nebo jednoduše přání spokojeného manželství.
  • V závěru podpis vše, za které přání dáváte + možné přidat datum a místo (odkud jste).

svatební přání
přání novomanželům
blahopřání ke svatbě
přání ke svatbě
svatební blahopřání
blahopřání k svatbě
svatební přání text

Svatební přání novomanželům – FORMÁLNÍ

Nemáte k sobě nijak zvlášť blízko a řešíte, co do blahopřání napsat. Možná poslouží některé texty níže – přepsat, nebo si je upravit dle svého. Jak budete chtít:

Nejen jaro, ale i podzim života mějte krásný, a vrásek jen tolik, kolik jich úsměv zanechá. To Vám ze srdce přeje

Na společné cestě životem nechť Vás neopouští
štěstí a víra v krásnou společnou budoucnost.

Ať se Vaše manželství stane otroctvím s pevnými pouty lásky,
diamantovým zámkem trpělivostí a platinovým klíčem věrnosti a porozuměním.

Gratulujeme ke korunovaci vašeho společného snu!

Kéž vás láska, vášeň a odhodlání váží k sobě po zbytek života stejně jako v dnešní slavný den!

Zdroj: svatbysluzby.cz

Zábavná blahopřání

Kapku humoru mít, to ke svatbě přeci patří. Tak pojďte níže číst, ať oko Vaše přání spatří. Žádné nejspíše nebude dokonalé Každý máme o vtipu trochu jiné představy a tak je opět nutné vybírat podle toho, co mají rádi novomanželé. Jaký druh je jim po chuti. Například…

Žeňte se a vdávejte se, jaképak s tím fraky, my jsme se už napálili, napalte se taky!

Díky za všechno to jídlo a pití, co jsme si mohli dát, zatímco vy dva jste se brali! Blahopřejeme!

Je neuvěřitelné, co jsou dva lidé schopni udělat pro trochu nového nádobí! Hodně štěstí v manželství!

Krásnou nevěstu dostáváš, tak ať šťastný je život váš.
To ti přejeme ženichu, ale jestli ji trápit budeš,
Tak dostaneš, co zasluhuješ – a to jednu po čenichu.

Ideální manželství má dva předpoklady, muž musí být hluchý, žena slepá.

Zdroj: svatebnipribeh.cz, rexter.cz

Citáty do přání patří

Jsou jich mraky a jsou všeho druhu. Moudré, poučné, k zamyšlení, láskyplné. Jen si vybrat. Často jsou od spisovatelů, ale také zde najdeme verše od známých osobností, jako zpěváků, nebo i herců.

„Beru si Tě takového, jaký jsi a takovou, jaká jsi. Beru si Tě s Tvými požadavky, s Tvými chybami a s celým Tvým životním zákonem.
Jsi to, co jsi. A tak Tě i miluji.“
R. Rolland

„Jenom život, který žijeme pro druhého, stojí za to.“
Albert Einstein

„Život přeci není nic jiného než řetěz hloupých nápadů. A jak je někdy krásné je uskutečnit . . .“
B. Hrabal

„Není zamilován, kdo nemiluje navždy.“
Euripides

„Milovati a milován býti, je největší štěstí na světě.“
Johann Wolfgang von Goethe

 

No snad se článek líbil, slečno, paní, pane, mladý muži… Já vřele doufám, že posloužil účelu a jste si teď mnohem více jistí v kramflecích, pokud jde o „problematiku“ svatebních přání novomanželům. Pokud něco chybí, nebo přebývá, podělte se s námi prosím a přispějte svou trochou do našeho svatebního mlýna 🙂

Tak co říkáte na článek? Hodil se vám a využijete získané informace k přípravě vlastní svatební gratulace? Pokud snad něco postrádáte, napište a rádi obsah doplníme! Děkuji za pozornost a mějte se krásně!

Autor: Redakce

Související články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *