Svatební výzdoba na auto jednoduše, vkusně a originálně

Svatební výzdoba na auto se na první pohled může zdát jako celkem nedůležitá věc. Ale na druhou stranu dělá každá maličkost svatbu svatbou. Zejména tehdy, když víte, že se budete přesouvat pomocí automobilů delší cestu. Jak dosáhnout impozantní svatební kolony stylově a bez stresu?

V našem malém návodu vám ukážeme:

  • jak udělat výzdobu na auto nevěsty,
  • jak připevnit cylindr na ženichův vůz nebo
  • jaké druhy svatebních dekorací můžete využít.

Svatební výzdoba na auto musí pevně držet

Výzdoba na auto - dekorace | Svatba na zámku

Svatební doplňky se na automobil obvykle připevňují pomocí klasických aranžérských potřeb. Důležité je myslet na povrch karosérie a nepoškodit ji. Oblíbené jsou klasické průhledné přísavky na sklo, které nejdou příliš vidět a pevně drží. Klasické šerpy, girlandy, pentle a mašle stačí pevně zavázat.

TIP: Květinová výzdoba nemůže ležet na autě jen tak, a to hlavně v létě, kdy se dokáže černá kapota rozpálit až na 80 °C. Živé květiny můžete naaranžovat na listy, dečku, destičku nebo na organzu. Vhodné jsou ampule s vodou a umístění auta ve stínu, co nejvíce je to možné. Skvělým řešením jsou taktéž umělé květiny, nekvětinové výzdoby a textilní či syntetické materiály.

Kdo a kde auta zdobí?

V tomto ohledu žádná pevná pravidla nejsou a záleží jen na vás. Často to probíhá tak, že se hosté sejdou ráno v den svatby před domem nevěsty a tam všechna auta nazdobí a dají si při tom občerstvení. Pokud víte, že máte času málo, můžete zdobit i den předem, poprosit o pomoc kamarádky nebo klidně hosty. Některé nevěsty se tím nechtějí zabývat vůbec a zaúkolují svou svatební agenturu, která připraví dokonalou výzdobu na auto ve spolupráci s floristy.

Svatební auto pro nevěstu

Výzdoba na auto - dekorace 3 | Svatba na zámku

Nejdůležitější je v koloně jak jinak než auto pro nevěstu. Každého zajímá hlavně ona, a tak by měla jet v nejkrásněji nazdobeném voze. Dopřejte jim pohled vskutku impozantní. A jak na to? Především květiny mají ladit s kyticí nevěsty, zároveň však myslete také na barvu automobilu. Bílé lilie na bílé kapotě příliš nevyniknou. Krásně vypadají taktéž ozdobné šerpy, balonky a dekorace z kytic a mašlí. Naopak už není takřka vůbec v kurzu klasická panenka značící nevěstu, velké prstýnky, střevíček apod.

Dekorace z pedigu

Mimo živých květin se v poslední době hodně osvědčila svatební výzdoba z přírodního materiálu – pedigu. Vypadá velmi moderně, dobře se pomocí přísavek přichytí na kapotu, nesesychá a můžete ho mít zakoupený klidně delší dobu před svatbou.

Elegantní mašle

Tylové nebo vlizelínové mašle do tvaru koulí výrazně ušetří vaši peněženku. Počet volte podle svých preferencí. Často se volí hlavní velká koule, která se umístí přísavkou do předku kapoty. Odsud pak vedou vlizelínové šály k zrcátkům, na kterých jsou připevněné menší koule.

Plechovky a svatební SPZ

Rachtající plechovky přivázané vzadu na autě a svatební SPZ s nápisem znáte určitě z některých romantických filmů. Svatebčané se za huronského jásotu svatebčanů vydávají na svatební cestu a za vozem jim rachtají plechovky. Pokud to chcete zažít, není nic jednoduššího, než objednat značku s vhodným nápisem a přivázat k autu pár vypitých plechovek.

Upozornění: SPZ s nápisem „Ženich a nevěsta“ nebo „Novomanželé“ není úplně v souladu s našimi předpisy, proto značku raději připevněte jen na focení a při stání vozidel.

Svatební auto pro ženicha

Výzdoba na auto - dekorace 2 | Svatba na zámku

Ženich je samozřejmě stejně důležitý jako nevěsta, přesto by svatební dekorace na jeho auto měla být o trošičku skromnější. Nevěsta zkrátka vyčnívá. Ve svatební koloně jede ženich jako první a jeho budoucí žena jako poslední. Z dekorací patří k nejoblíbenějším cylindr s květinami a stuhou, panáček na přední masce nebo podkova. Upevňují se stejně jako dekorace pro nevěstu. Svatební cylindr zvládnou šikovné ručičky i doma. Stačí silnější papír, pořádné nůžky a lepidlo. Na internetu najdete hned několik návodů k výrobě. Výsledek ještě natřete barvou, která odolá vodě a přelakujte bezbarvým lakem kvůli špatnému počasí.

Svatební dekorace na auto pro svatebčany

Auta svatebčanů si taktéž zaslouží svou pozornost, i když není nutné je výrazně přezdobovat. Pamatujte hlavně na rychlost, aby vám to nezabralo celý den a na univerzálnost. Auta mají různé barvy a je důležité, aby svatební výzdoba seděla na každé. Nejlepší je jednoduchá stužka do V vedoucí přes přední kapotu a s mašlemi na zrcátkách. Na stužky nepoužívejte špendlíky. Hosté by vám asi nepoděkovali, kdyby jim nějaký propíchl těsnění, pneumatiku (to je sice nepravděpodobné, ale ne nemožné). Kdo nechce klasiku, sáhne raději po květinách, umělých i živých. Velice dobře vypadají papírové a látkové květiny. Květinové zdobení musí pevně držet, aby vám po cestě neodletělo. Existují super silné magnety, přísavky a zmíněné mašle a stužky přivázané uzly.

Oblíbené druhy zdobení

Výzdoba na auto - dekorace 4 | Svatba na zámku

Nejčastěji se ke zdobení aut používá klasické a již zmíněné „véčko“, kdy se stuha přiváže k zrcátkům, protáhne maskou nebo přicvakne do kapoty. Pokud ji připevníte k zrcátkům i stínítkům, máte hned véčko dvakrát.

Zadní okna automobilů se zdobí do diagonály. Dávají se dvě až tři stužky, ale protože je zdobení trochu náročnější a musí se používat špendlíky nebo lepicí páska, už se příliš nepoužívá.

Kdo se nechce zdlouhavě zdržovat se zdobením aut svatebčanů, stačí mu stužka ovázaná kolem zpětných zrcátek. Dají se použít i mašle a kytky z organzy. Není divu, že tento rychlý, a přitom efektivní způsob si získává stále větší oblibu u všech nevěst.

Kam s výzdobou?

Co vlastně všechno na autě ozdobit? To je jen otázka vaší fantazie, tématu svatby a představ. Ozdobit se dá

  • karoserie,
  • střecha,
  • kufr,
  • dveře,
  • kliky,
  • anténa.

Jen nezapomínejte, že někdy je méně více a příliš mnoho dekorací na autě může nakonec působit směšným dojmem. Stačí jen pár promyšlených maličkostí, ale právě ty tvoří svět.

Na kapotě mohou být dekorace připevněné girlandami či dekoračními pentlemi. Pentlemi a tradičním myrtovým věnečkem se dále zdobí malá okénka u auta. Originálně vypadá bílý nebo barevný popisovač oken. Snadno se umývá a vytvoříte s ním jakýkoliv obrazec. Na kliky se připevňují mašle a květiny, aby i boční strany získaly slavnostní nádech. Stužky můžete uchytit nejen na boční zrcátka, ale také za kliky u dveří, protáhnout je maskou u auta, uvázat na anténu, přivřít do okénka nebo pod kapotu či kufr u auta. Buďte opatrní na naolejované a špinavé části, ať nemáte z bílé stužky bílou.

Rada na závěr

Nejen samotná svatební výzdoba na autě, ale i vůz samotný je pro nevěstu nesmírně důležitý. Myslete na to, že nevěsta má obvykle na sobě spoustu látky a ve svatebních šatech se tak dobře nepohybuje. Auto tedy musí být výborně umyté před svatbou včetně vnitřních rámů dveří. Špinavé šaty by jí snadno mohly pokazit její svatební den, a to by byla velká škoda.

Svatba je úžasná věc sama o sobě a tak si užijte sebemenší maličkosti. Třeba i přípravu dekorace na auto.

 

Autor: Redakce

Související články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *