Únos nevěsty bývá součástí tradiční svatby

Únos nevěsty může nadělat spoustu problémů, nicméně se stále dodržuje. I když na některých svatbách již zcela vymizela. Přesto se o této tradici ví a ženich si po očku svoji milovanou stále hlídá.

Jak tradice únosu nevěsty vznikla

Mezi lidmi se traduje mnoho verzí a podob, v dnešní době spíš je to jen z důvodu výkupného.

  1. První varianta mluví o tom, že tradice měla znamenat pro nevěstu to, že odešla od rodičů a je na cestě za novým životem.
  2. Druhá varianta hovoří o tom, že únos nevěsty měl původně symbolizovat to, aby se přidala k jinému kmeni.

Únos nevěsty nemusí být šťastná volba

Probíhá většinou ve večerních hodinách. Kamarádi novomanžela odvezou nevěstu pryč ze svatební hostiny a ten ji pak musí hledat, což nemusí být zrovna příjemné ani pro jednoho z nich. Nevěsta se s kamarády schovává v některém z restauračních zařízení.  Až když je manžel najde, může si svoji ženu odvézt zpět na hostinu, ale pouze v případě, že zaplatí za únosce útratu. Často se u této svatební tradice  dějí únosy nejen do restaurace, ale také kamkoliv jinam, záleží na tom, kde se svatba odehrává. Může se dokonce stát, že svatba bude zkažená.

Co může při únosu nevěsty nastat

  • Ženich nechce hledat nevěstu
  • Nevěsta příliš dlouho čeká a je naštvaná
  • Dopravní nehoda nebo jiné zranění při únosu i hledání

To jsou tři nejčernější scénáře, které mohou nastat. Ženich v podnapilém stavu odmítá kdekoliv jezdit a hledat. A úplně nejhorší je, když únosci budou řídit auto v podnapilém stavu. Nejde jen o zkaženou hostinu, ale mohlo by se stát něco někomu jinému.

Organizovaný únos nevěsty

Je to krásná tradice, je však potřeba se na ni dobře připravit, aby nedošlo ke zmíněným problémům.

Únos je třeba vtipně naplánovat, aby opravdu vše vyšlo, a nikdo nebyl zklamaný. Proto si vymyslete organizovaný únos, který jistě bude skvělým zážitkem pro všechny.

Autor: Redakce

Související články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *