Vyberte šaty pro družičku a mládence dle současné módy

V dřívějších dobách bylo zvykem nechat výběr oblečení mládenců a družiček na nich.

Pánská část obvykle neměla příliš velké problémy s volbou oblečení a prostě zvolila nenápadný klasický oblek. U dámské části jsme však mohli vídat podivné kombinace stylů, barev a délek šatů pro družičku. Efekt byl o to více umocněný, pokud byl družiček větší počet. Proto dnes bývá stále častější společná domluva s nevěstou a ženichem, co si jejich nejbližší společnost vezme na sebe.

Základem je oblečení novomanželů a styl svatby

Pokud nechcete do rozhodování vašich blízkých příliš mluvit, není třeba hned diktovat přesné šaty, které se družičkám nemusejí líbit nebo k jejich postavě nemusejí sedět. Alespoň základní naznačení, například že nevěsta má jednoduché šaty a proto není vhodné přijít v též bílých a navíc bohatě zdobených, je na místě. Na druhou stranu, pokud chcete mít vše dokonalé a ladíte barevně do detailu každou maličkost, není rozhodně na škodu se s mládenci a družičkami domluvit na konkrétním outfitu. Ideálním kompromisem je nechat volbu na zúčastněných, ale dát určitá pravidla pro:

  • styl šatů
  • délku šatů
  • barvu (popřípadě jen nějaké odstíny, které nejsou vhodné)
  • zda budou družičky děti nebo mladé ženy

Stejná látka rozdílný střih

Čím více kamarádek do role vašich družiček zaměstnáte, tím bude těžší, aby se domluvily, jakou délku a styl šatů chtějí. V takovém případě není na škodu společně nakoupit kus látky a nechat každou, ať si z ní nechá vyrobit šaty pro družičku, jaké se jí budou líbit. Díky stejné barvě a materiálu bude vše působit organizovaně, sladěně a nestane se, že byste nutili kamarádku přijít ve střihu, který jí není příjemný a ve kterém se necítí dobře.

Už není tabu ani černá barva

Dříve družičky chodily obvykle v jednoduchých světlých šatech a nevěsta v bohatých bílých. Dnes však lze zcela bez problémů zvolit pro svůj doprovod i černé oblečení. Kontrastnost, kdy je nevěsta v bílém a družičky v černém působí opravdu efektivně, stejně jako světlé oblečení mládenců v případě, že má ženich klasický tmavý oblek.

Autor:

Související články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *