Vychutnejte si jedinečnou chuť a užijte si karibský rum

Když se řekne v Čechách rum, tak se každému vybaví něco jiného

Ženy ho budou převážně spojovat s pečením a muži zase neodolají vůni grogu. Jedni budou preferovat Božkov a jiní zase jedině ten z Jindřichova Hradce, jak má tu plachetnici. Inu každý si bude prosazovat jen tu svoji oblíbenou značku.

To jste ještě neochutnali rumy z oblasti Karibiku

Museli bychom zabrousit do jiných vod. Nejvíce takového moku produkuje Kuba, Portoriko, Karibik, Barbados, Jamajka a ještě další ostrovy. Každý z nich se vyrábí podle starobylých receptur, které se dědí z generace na generaci. Jejich originální chuť podporuje dlouholeté zrání v dubových sudech. Podle barvy se dělí na světlé a tmavé. Konzumují se buď samostatně, abychom si mohli vychutnat jejich lahodnou chuť, která mnohdy bude připomínat ovocný nádech, vanilku, karamel nebo oříšky. Jsou také velmi oblíbenou součástí míchaných nápojů.

Lahodné chuti karibských rumů

Diplomatico Reserva Exclusiva

V podstatě je to jeden z nejlahodnějších rumů. V exkluzivní směsi až 12 let starých rumů se prolínají živé a velmi svůdné chutě. Charakteristická je sladká, ovocná chuť s tónem dubu. Když se smíchá s čokoládou a se speciálním kořením, tak tyto karibské rumy se staví na horní příčku lahodných moků. Musí se popíjet pomalu, aby se každý doušek lahodně vychutnal.

Zralý cestovatel

Takto by se dal nazvat jeden z oblíbených nápojů. Dos Maderas PX 5+5 se prodává i v dárkovém balení, včetně skleniček, tudíž je to velmi vhodný dárek pro milovníky exotického nápoje, kteří dokážou ocenit harmonickou vůni s dotekem hrozinek a fíků. Velmi zajímavá je jeho cesta zrání. Pochází z Guyany. Nejprve zraje 5 let v dubových sudech v Karibiku, pak cestuje do Španělska na 3 roky a nakonec skončí na dva roky v sudech po Sherry Pedro Ximenez.

Rum a aroma banánu

Nezatracujte karibský rum El Dorado Rum 15 let z Guyany. Sice zraje 15 let v dubových sudech, ale jeho základ tvoří směs dokonale vyzrálých rumů, které dosahují věku 25 let. Má skutečně nádhernou barvu mědi. Aroma banánu není vše, co zde můžeme vnímat. Třtinový cukr, karamel a cedr, to vše tvoří lehkou chuť, která má svoji vyváženost.

Pouhých pár kusů edice karibského rumu

Limitovaná edice Ron Millonario Reserva Especial XO v dárkovém balení rozhodně potěší nejednoho milovníka karibského rumu. Je destilován z melasy a stárne tentokrát v sudech z amerických bílých dubů. Ty ovšem předtím obsahovaly Bourbon. Navíc tato skvělá pochutina ukrývá v sobě směs 20 let starých rumů. Do výroby šlo pouhých 6 000 lahví.

prémiový rum

To je pouhá snítka ochutnávky karibských rumů.

Nabídku nejen karibských rumů si můžete prohlédnout na mydrinks.cz

Autor:

Související články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *