Vypouštění bílých holubů na svatbě

Je pravdou, že vypouštění bílých holubů není časté tak, jako ostatní tradice, nicméně jde o krásný okamžik, který stojí za to si ho prožít.

Jakou mají holubi symboliku a proč se vypouští

Tato tradice vznikla právě z toho důvodu, že holubi mají celý život jen jednoho partnera či partnerku. Krásná svatební tradice obohatí svatební slavnostní den. Je v podstatě jedno, jestli se holubi vypustí hned po obřadu nebo až v průběhu dne. Jen pokud se koná svatba v zimě, vypouštění holubů se nedoporučuje. Ne že by snad nepřežili zimu, ale mohli by se stát snadnou kořistí pro dravce. V této době je pro ně době nedostatek potravy.

Jak se svatební holubi vypouštějí

Svatební holubi jsou zapůjčeny od zkušených chovatelů a zase se k nim vrátí. Jde tedy především o placenou zápůjčku, ale nejde o nijak vysoké částky. Chovatel půjčí klec s párem holubů a novomanželé je tak po obřadu z klece vypustí. Mohou se k nim přidat i svatební hosté.

Je dobře myslet na to, že se jedná o živé tvory a tak je třeba jim zajistit veškerou dostupnou péči. Holubi mají silný orientační smysl a tak se dokáží vrátit i několik stovek kilometrů daleko.

vypouštění svatebních holubů

Vypouštění holubů je krásná tradice, to poté uvidíte na obloze hotový koncert. Ptáci nejdříve budou kroužit nad všemi zúčastněnými a poté se rozletí všichni stejným směrem. Nemusíte se bát, opravdu se neztratí.

Holub jako svatební dárek

Nebo dar či ne dar? Vypouštění holubů je symbolem věrnosti a plodnosti. V křesťanství se manželství považuje posvátný svazek.

Snoubenci se rozhodli celý svůj život zasvětit Bohu a jeden druhému. Holubi jsou v tomto případu symbolem lásky, čistoty, věrnosti a oddanosti.

Dva holoubci mohou být skvělým svatebním dárkem, na který ženich s nevěstou budou rádi vzpomínat. Navíc je to zážitek, který se již nemusí opakovat.

 

Autor: Redakce

Související články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *