Zásnubní a snubní prsteny mají svůj význam

Prsteny mají po celá staletí svůj určitý význam

Každý z nich má v sobě ukrytý příběh, který je zároveň vzpomínkou.
Jen při pohledu na něj se rázem rozbuší srdce a vzpomínky se promítnou jako film na promítacím plátně.
Zásnubní a snubní prsteny hrají podstatnou roli na společné cestě životem.

Zásnubním prstýnkem vše začíná

Pro někoho je zásnubní prsten prvním krokem a mělo by se jednat o významný šperk. Zásnubní prsten v sobě nese poselství. Znamená to očekávání, příchod nové a životní změny a pravděpodobně radost, svatbu, oslavu a společný život.

Pravdou je, že jeho dlouhá pouť nezačala v drahých klenotnictvích, ale musíme se podívat hodně let dozadu. V té době se splétaly kroužky z trávy, rákosu, různých rostlinek nebo se vyráběly v kovářských dílnách. Jak šel čas, tak i jeho vzhled a materiál se proměňoval. Jen význam zůstal stále stejný.

 

Prstýnek je symbolem věčnosti

Prakticky kruh, který nemá začátek a ani konec. Ale i samotný otvor má svůj význam. Jeho dávná symbolika znamená něco jako brána nebo vstupní dveře. Ty samozřejmě jsou jen další cestou, která bude směřovat k událostem, které mají přijít. Později se přírodní kroužky nahrazovaly jiným materiálem. Není divu, vždyť dlouho nevydržely a ženy je tudíž nemohly nosit a chlubit se jejich krásou. Nahradila je kůže, slonovina, stříbro, zlato a drahé kamení. I dnes je poměrně velký výběr prstýnků a záleží jen na vkusu a samozřejmě i finančních možnostech.

Briliantové šperky

Je čas na změnu

Zásnubní prstýnek je svým způsobem dočasnou záležitostí, ačkoliv ženy ho z prstu nerady sundávají. Po určité době, kdy jste se rozhodli strávit se svým vyvoleným partnerem celý svůj život, přichází čas na změnu. Tentokrát již nejde jen o jeden presten, ale budou se pořizovat prsteny dva.

Přichází čas plánování vlastní svatby a zvažování, jestli klasické nebo kombinované snubní prsteny. Oblíbená kombinace snubních prstenů je s použitím bílého, červeného nebo žlutého zlata.

Muž si označuje svoji ženu a dává tím najevo těm druhým, že jedině on je její vyvolený a také ochránce. Nevěsta při navlékání prstenu slibuje svoji věrnost, lásku, oddanost, pokoru a oporu pro svého milovaného.

Snubní prsteny jsou magickým symbolem

Novomanželé si při výměně prstenů slibují věčnou lásku, až do konce života. Samozřejmě snubní prsteny jsou protkány mnohou historií a poselstvím. Ukrývají v sobě klenotníkovo umění, manželský slib, lásku, která vytrvá a partnerství.

V dnešní době jsou v nabídce nádherně zdobené snubní prsteny například z barevného zlata nebo pouze hladké s rytinou a jemným zdobením. Drahými kovy se zrovna nešetří, stejně tak jako investicí do nich. Moderní technologie dnes dokonce umožňuje vyrábět prsteny bez jakýchkoliv spojů.

Společnost nabízí velký výběr šperků a zejména prsteny ze zlata, stříbra, oceli i titanu. Každý si může vybrat prsten, ale samozřejmě i jiný šperk, dle svých představ.

Při pohledu na prst, který bude zdobit snubní prsten, si každý připomene ten nešťastnější den svého života.

Briliantové šperky
Autor: Redakce

Související články

Komentáře k článku

rojak:
10:07 26. 04. 2020
Já si na nějaké nošení prstenů nepotrpím, už jako člověk, který dělá zaměstnání kde se ruce značně špiní, by to ani nebylo moc dobré.

rojak:
14:35 21. 03. 2020
Jako symbol je to pěkná věc a připomínka toho, že dva lidé kteří ho nosí spolu patří k sobě

Mirka:
07:01 21. 07. 2019
krásné prsteny, to musím uznat

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *