První novomanželské líbánky a dovolená

Inu. Jak jste již jistě všichni pochopili, nejsme s manželem zcela typický mainstreamový pár.

Naše první společná dovolená , ještě coby nemanželé, proběhla v Itálii v Bibione a Benátkách.
Avšak naše první manželská dovolená se uskutečnila dva dny po svatbě, kdy jsme vyrazili společně na Lipno. Manžel si totiž v jednom campu pronajímá kousek parcely s krásnou vzdáleností a vyhlídkou k vodě.

Loňské září dokonce upgradoval svoje pobývání ve stanu, kdy jej vyměnil za zánovní karavan, který připomíná svým zevřením bydlení ve stylu hippie. Když jsem viděla stání a příbytek poprvé, okamžitě jsem vrátila se pocitově na Nový Zéland, kam jsem vyrazila před deseti lety s malým batohem plným neužitečných věcí na jeden rok. Také to byla taková zážitková dovolená, ale v cizí zemi, a pokud nemáte alespoň základní znalost angličtiny, budete mít cestování složitější.

Pracovala jsem a cestovala jsem v tomto malebném, zapomenutém konci světa, užívala si přírody a bydlení v autě, které mě zcela uchvátilo. Že je možné vytvořit tak přesvědčivě velmi podobnou atmosféru i u nás v Čechách na Lipně, jsem do chvíle, než mi bylo umožněno poprvé karavan spatřit, vůbec netušila.

Karavan je sice postarší, nicméně vybavený jako 1+kk.

S vlastní ložnicí, kam manžel opatřil pohodlnou matraci, s odděleným sprchovým koutem, tak akorát velkou kuchyňskou linkou a obýváčkem. Co dává celému ,,pidi domečku“ opravdové kouzlo, je mým mužem vlastnoručně zbitá terasa, která je chráněná stanem, čímž je celý příbytek prodloužený ještě o jeden tak velký obývací prostor.

A právě sem, jsme vyrazili, oficiálně jako manželé, strávit náš společný volný víkend.

Tím, že manžel hraje na svatbách a svatební sezóna končí až začátkem listopadu, byl vůbec zázrak, že jsme měli pro sebe celé dva dny.
Manžel se ihned po příjezdu ujal sekání trávy a mně rozložil pohodlé křesílko s dečkou, která jak jsem záhy zjistila, nebyla díky hřejivým paprskům vůbec potřeba. Naopak se mi podařilo ještě nachytat skrze poslední zářijové hřejivé paprsky trošku bronz.

Můj choť miluje kromě mě, hudby, svého karavanu a katamaru také grilování a Cuba libre.

Takže se náš sobotní večer nesl na vlně příjemných písní, rozdělaného krbu a grilu s výborným masíčkem a k tomu jsme popíjeli, jak se patří, sladký rumový nápoj.

Zde stoupl můj choť ještě o level výše (myslela jsem si, že už to nelze), když mi předvedl jak dokonalý má systém a kolik vychytávek využívá v Mcridovském provedení přípravy grilovaného masa. Do toho zvládnul bravurně míchat koktejl i dělat DJ a já si hověla v křesílku ve vyhřívané dečce.

Vzhledem k tomu, že máme v současné době i s Lipnem domácnosti tři, vypravili jsme se do svého času mého, teď už našeho společného, domečku v Posázaví hned časně v neděli, abychom společnými silami zapracovali na zaneřáděné zahradě, které zkrátka a dobře chyběla mužská ruka.

Manžel sekání trávy miluje, prý ho to neskutečně uklidňuje, tak jsem si na nekonečný list výčtu dobrých vlastností svého chotě, připsala ještě jednu další 🙂

O tom, jak se nám daří skloubit chody našich společných domácností, povyprávím v příštím článku.

Autor: Redakce

Související články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *