Svatební kniha hostů a přání

Svůj svatební den si novomanželé chtějí pamatovat navždy. Svatební video či fotokniha jsou krásné, ale doslova skvostnou památkou je zajisté svatební kniha hostů s fotografiemi, spoustou přání, vzkazů a vtipů, kterou vám hosté vytvoří ve váš den D.

Proč potřebujete svatební knihu hostů?

Svatební kniha hostů a přání | Svatba na zámku

V první řadě je kniha hostů především sentimentální vzpomínkou. Do ní zapisují svatební hosté, rodiče, prarodiče a všichni blízcí své láskyplné vzkazy pro novomanžele. Stejně jako fotografie shromažďuje na jednom místě vyjádření všech, kdo byli na vaší svatbě. Jednou, na vaše páté nebo třeba desáté výročí, ji rádi vytáhnete ze šuplíku a se slzami v očích budete vzpomínat. Vědomí, že to byl den, kdy jste se stali manželi se všemi svými milými, bude šťastnou vzpomínkou.

A pozor. Nemusí to být jen kniha s pár bílými listy. I tady můžete být kreativní a nikdo ani netvrdí, že se musí jednat o tradiční knihu. Požádejte hosty o zapsání vzkazů do fotoknihy s fotografiemi z dětství nebo s fotkami, kde jste se svými hosty. Základ svatební knihy by měl být připraven předem. Na titulní straně je obvykle uvedeno jméno ženicha a nevěsty, datum svatby a nějaký citát, pokud po něm toužíte.

Jak má vypadat svatební kniha přání?

Jakkoliv si přejete. Klasikou je prázdná kniha s krásnou obálkou, jako je bílá kůže se jmény nevěsty a ženicha vytištěnými zlatým písmem. Existuje mnoho alternativ, pokud toužíte po něčem zábavnějším nebo neobvyklým. Kreativních nápadů je hodně. Hlavním cílem je, aby kniha korespondovala s tématem vaší svatby a výzdobou. Pokud toužíte po něčem, co přesahuje tradiční provedení, máme pro vás pár nápadů.

Jenga

Tento nápad je ideální pro pár, který miluje pořádání herních večerů. Nechte si podepsat jednotlivé bloky Jenga ze stejnojmenné hry a můžete si sestavit svůj vlastní soubor. Při každé hře s manželem a přáteli pak můžete vzpomínat na svůj velký den.

Svatební fotokniha

Svatební kniha hostů a přání 2 | Svatba na zámku

Velmi oblíbené jsou v současnosti fotoknihy tvořené fotografiemi z Polaroidu. V půjčovně si snadno půjčíte Polaroid, který dáte hostům k dispozici. Každý host nebo hosté mohou dělat různé pózy a grimasy, vyfotit se a fotografii společně podepsat, napsat vtipné přání apod.

Hádanková kniha

Můžete si nechat udělat velké svatební puzzle podle počtu hostů. Každý host pak podepíše dílek skládačky. Celý obraz pak můžete společně sestavit a přilepit. Dá se zarámovat a pověsit na zeď jako milá vzpomínka.

Dřevěná svatební kniha

Další jednoduchou alternativou svatební knihy hostů je velká dřevěná deska. Na ní se vám hosté podepíšou a vy získáte další dekoraci do společného domova.

Krabička na zprávy

Připravte si zajímavou krabičku s výřezem pro vzkazy a přání hostů. Ať každý na kartičku napíše to, co chce, podepíše se a vhodní do připravené nádoby. Ta může být různě ozdobená, potištěná společnými fotografiemi nebo uzpůsobená celému konceptu svatby.

Zarámovaná svatební kniha hostů s dřevěnými srdci

Nechte si vyrobit do rámečku dřevěná srdce, která vám pak hosté mohou podepisovat a psát na ně vzkazy. Stylů je k dispozici opravdu hodně a stejně tak různých rámů a provedení. Nejlepší je najít takový, který nějakým způsobem symbolizuje vás dva.

Mapa nebo Glóbus

Připravte si obrovskou mapu nebo globus. Napište pokyny na tabulku či papír a požádejte své hosty, aby s vámi „cestovali po celém světě“. Mohou napsat svá jména na své oblíbené destinace a klidně k tomu přidat i nějaké zajímavosti či rady.

Kam knihu umístit, aby ji nikdo nepřehlédnul

Umístěte knihu hostů na místě, kde ji každý uvidí. Nejlépe se bude vyjímat na stole spolu s několika pěknými pery, pastelkami, fixami apod. Stůl by měl stát na hodně exponovaném místě (skvělé je místo, kudy se chodí na toaletu nebo do místnosti, kde se koná hostina). Klidně dejte i cedule, které na knihu upozorňují. Na velkých svatbách je možné obcházet hosty osobně a nechat je, aby něco pěkného do knihy zapsali. Můžete také upozornit koordinátorku svatby, aby občas hosty upozornila a připomněla jim tento milý úkol.

Co mají hosté psát?

V podstatě je to na nich. Důležité je, že bude text psaný od srdce. Někdo rád píše vtipy, jiný vzpomíná na nějaký hezký zážitek a někomu stačí jen přání, datum a podpis.

Kde svatební knihu hostů koupíte?

Knihu koupíte jednoduše na specializovaných e-shopech (například zde)  v nejrůznějších designech a provedeních. Můžete se pokochat překrásnými ornamenty, zdobením na titulní straně, deskami s potiskem, krajkou, perličkami. Desky se vyrábí z plastu, kartonu, tvrdého papíru, dřeva apod.

Svatební knihu hostů si můžete nechat vyrobit i na míru, a pokud chcete ušetřit nebo být originální, můžete si ji vyrobit sami. Stačí si v papírnictví koupit nějaký tlustý sešit s tvrdými deskami a titulní stranu ozdobit podle fantazie a kreativity.

Kdo touží po fotoknize, může si koupit nějaké speciální fotoalbum, kam se, mimo samotných fotografií, vejdou také přáníčka. 

Autor: Redakce

Související články

Komentáře k článku

Ája:
15:13 25. 03. 2021
Já měla strom života s otisky prstů a fakt je potřeba tam dát nějaký vlhčený kapesníčky, protože ty barvy buď nejdou dolů, nebo jsou dost mastné :-////

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *