10 let od svatby se slaví Cínová svatba

Manželství prošlo během posledních let značnou proměnou, jelikož se lidé do toho svazku pouštějí někdy více než je zdrávo.

Taková manželství pak většinou příliš dlouho nevydrží. Nicméně se mezi námi najdou i tací, kteří neberou manželský slib nadarmo. Ti samozřejmě věnují pozornost také důležitým společným událostem. Každý manželský svazek totiž prochází vývojem, který symbolizují jednotlivá významná výročí.

Co se například skrývá pod pojmem „cínová svatba“, v jakém období přichází a jaké dárky jsou v této situaci vhodné?

Cínová svatba a důležité informace o ní

  • přichází po desátém roce společného života
  • název vyjadřuje, že po deseti letech je ideální čas na rekapitulaci všech dřívějších kroků a plánování další společné budoucnosti
  • výročí přímo voní Vánocemi, čili se hodí přítomnost některých zvyklostí
  • jako dárek se hodí nějaký skvělý pomocník do domácnosti

Jak už bylo řečeno v seznamu výše, tak cínová svatba je pojmenování desetiletého společného života partnerů ve svazku manželském.

Deset let je opravdu významným společným výročím, jelikož přináší dostatek prostoru pro rekapitulaci předchozích úspěchů či neúspěchů a také možnost plánování dalších společných dobrodružství.

V tomto případě si partneři předávají hodnotnější dárky, například společná dovolená doplněné šperky. Připravte se na to a vyberte třeba romatickou dovolenou u moře.

Hotel Gouves Sea & Mare

Užijete si sami sebe,  slunce,  romantiky

a luxusu na vaší cínové svatbě.

Romantika na cínovou svatbu

 

Pozvaní na oslavu tohoto obrovského životního jubilea se s dárky musejí samozřejmě také vytáhnout, jelikož chtějí svým přátelům dokázat, jak moc pro ně znamenají. Proto nějaké dražší spotřebiče nebo výbava domácnosti budou tou nejrozumnější volbou.

Jaká výročí následují poté

Poté, co manželé úspěšně zdolají období měděné svatby, následuje svatba ocelová, která přichází po jedenácti letech manželského svazku. Hned po ní přijde na řadu dvanáctiletá svatba hedvábná. V obou případech se jako u předchozích výročích jedná o symbolické vyjádření společného žití partnerů, které se konečně dostalo před hranici deseti letech a píše svůj příběh i nadále.

Autor: dy

Související články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *