Svatební strom nesmí chybět

 Vyberete si klasický nebo zvolíte zajímavou alternativu?

Svatební strom hostů se pro nevěstu s ženichem stane krásnou vzpomínkou na jejich velký den. Nejsou na něj kladeny velké nároky a nepotřebujete ani žádný větší prostor. Stačí například stolek, razítka a psací potřeby. Můžete si jej nechat vytvořit na zakázku, vlastnoručně vyrobit nebo stáhnout šablonu z internetu. Možností je více.

Až budete vybírat svatební strom, nezapomeňte zohlednit počet hostů na svatbě. Nabídka velikostí, motivů a provedení je opravdu široká. Klidně můžete mít různě košaté stromy na šířku či na výšku, s různými kmeny a větvemi, klidně i v barvě. Nejmenší stromy pojmou asi 35 otisků, na ty největší se jich vejde klidně i 160. Obraz lze nechat potisknout jmény snoubenců spolu s datem a místem konání svatby. 

Proč byste měli svatební strom určitě pořídit?

Svatební strom života 2 | Svatba na zámku

Svatební strom zabaví vaše hosty na svatbě a vám díky němu zůstane nádherná památka na chvíli, kdy se z vás stal jeden. Není to totiž jen vzpomínkový obraz, který si pověsíte na zeď. Je to váš symbol. Jeden pevný kmen symbolizuje nevěstu a ženicha s pevnou rodinou ve formě větší a svatebčany jako lístečky (otisky prstů s nápisy). Svůj strom můžete mít jen v jedné barvě, ale čím více barevných razítek připravíte, tím veselejším se pro vás stane.

Tradiční nebo netradiční svatební strom?

Jaký chcete svatební strom? Vyrobíte si ho raději sami nebo koupíte již hotový? Máme pro vás pár tipů, které vám možná pomohou s výběrem.

Předloha k vytisknutí

Ne každý je hrdý na své malířské umění. Pokud se také necítíte na to, abyste si strom malovali sami, není nic jednoduššího, než si předlohu stáhnout z internetu a vytisknout. Samozřejmě ne na obyčejný papír. V tomto případě to chce nějaký luxusní, aby celek budil dojem uměleckého díla. Tisk lze realizovat i na plátno, které vypadá zvlášť dobře. Svatební strom se dá taktéž koupit už kompletní (bez razítek hostů, samozřejmě) i s rámečkem.

Malování na plátno

Stačí pořídit pár barev a můžete mít své vlastní umělecké dílo. Plátno je pro to jako stvořené. Možná nebude výsledek tak dokonalý, ale rozhodně váš. Kdo se na to úplně necítí, může si vytisknout jen předlohu, kterou pak obtáhne a vykreslí. Hotový strom po svatbě přestříkejte bezbarvým lakem. Díky tomu vám vydrží po léta stále krásný a odolný.

Svatební strom ze dřeva

Svatební strom života | Svatba na zámku

Dřevěný svatební strom je opravdový skvost. Doma si jej asi nevyrobíte. Jde o profesionální výrobek s místem pro otisky prstů. U této varianty počítejte s delší dodací lhůtou a samozřejmě i vyšší cenou. Zároveň je vhodné myslet i na to, kam si jej vystavíte, aby vám do interiéru dobře zapadl. Není úplně dobré, aby se na něj příliš prášilo, hůř se udržuje.

Svatební puzzle

Svatební puzzle nahradí knihu hostů nebo klasický svatební strom. Dostanete nádherné dřevěné puzzle, počet dílků je na vás, ale měl by odpovídat počtu svatebních hostů. Každý host se podepíše, otiskne prst, dá razítko – to záleží na vás. Pak vloží puzzlík zpátky do skládanky a vy získáte velmi povedenou a moderní vzpomínku na svůj velký den. Uprostřed obrázku může být uvedené jméno novomanželů, den a místo konání svatby, popřípadě nějaký citát či nápis. Vzhled puzzle je možné přizpůsobit celému stylu svatby.

Netradiční možnosti

Klasickou variantou jsou otisky nebo podpisy. Není to ale nezbytně nutné. Můžete vyzkoušet méně tradiční, ale stejně báječnou variantu. Z barevných papírů vystříhejte lístky, kam svatební hosté napíšou milý vzkaz, svatební přání a přidají podpisy, razítko či otisk prstu. Lístečky lze připevnit na připravený strom, nalepit do svatební knihy hostů, vložit do zdobené truhličky apod. Fantazii se meze nekladou v žádném případě. Dokonce ani nemusíte stříhat tvar lístků, ale třeba srdíček, koleček apod. Místo stromu pak mohou lidé lepit lístky na oblohu do tvaru hromady letících balónků, do velkého předkresleného srdce atd.

Skvělou variantou jsou pak fotografie s přáním od svatebních hostů. Tato varianta je skvělá, když chystáte i fotokoutek s rekvizitami, ale nakonec se obejdete i bez něj. Určitě ale potřebujete fotoaparáty Polaroidy, které vám fotografie ihned vytisknou. Dají se dnes snadno půjčit, takže nezoufejte, že je musíte kupovat. K nim pak hosté připíšou své vzkazy a připevní na strom, nástěnku nebo třeba štafle s provázky. Získáte skvělou nástěnku se vzpomínkami a později si ji v nějaké formě vytvoříte i doma. Řekněte svatebčanům, ať se na fotografiích tváří co nejvíce přirozeně a fotí v různých situacích. Tak získá budoucí nástěnka to pravé kouzlo. Fotky mohou připevňovat pomocí lepítek, kolíčků, špendlíků, připravených kapsiček nebo také lepidlem.

Co připravit?

Aby byl výsledek skutečně dokonalý, musíte vše perfektně připravit. Nejlepší je samostatný stoleček, kam položíte:

  • svatební strom,
  • polštářky s barvou na otisky,
  • svatební razítka,
  • psací potřeby,
  • Polaroid, pokud chcete fotografie a nejlépe v blízkosti i fotokoutek s rekvizitami,
  • instrukce pro hosty, aby věděli, co mají dělat,
  • misku s vodou na omytí špinavých prstů, papírové ubrousky a odpadkový koš.

Text s instrukcemi

Kartička s instrukcemi by měla být samozřejmostí. Přidáváme text jako inspiraci, kterou můžete použít.

Vážení svatební hosté,

pomozte nám prosím vytvořit jedinečnou vzpomínku na náš svatební den. Připravili jsme pro Vás svatební strom, razítka (fotoaparát*) a nesmývatelný fix. Otiskněte svůj prst k některé z větví a podepište se. Když přidáte nějaké přání či jiný text, budeme rádi. Barvy jsou zdravotně nezávadné a snadno omyvatelné. Nemusíte se bát.

Začněte prosím postupně zleva. Postupujte opatrně, barva déle zasychá. Mockrát Vám všem děkujeme a doufáme, že si s námi dnešní den užijete naplno.

Děkujeme,

Váš ženich a nevěsta.

 

TIP: Jestliže chcete, aby se vaši hosté fotografovali a přání psali na vyvolané fotografie, nezapomeňte text patřičně upravit. 

Autor: LUKIN

Související články

Komentáře k článku

NEVĚSTA:
13:16 25. 02. 2021
My jsme s manželem měli takovou tu krabičku s průhledným předním plexi sklem a hosté nám do ní vhazovali dřevěná srdíčka s podpisy :)))

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *