8 let od svatby se slaví Bronzová svatba

Svazek manželství je velice důležitým aspektem života většiny z nás.

Chvíli, kdy si řekneme se svou životní láskou důležité „ano“, si pamatujeme po zbytek svého života a vracíme se k ní i v okamžicích, kdy se nad partnerským vztahem objeví nějaký ten mráček. Každý manželský svazek samozřejmě prochází vývojem, který symbolizují jednotlivá významná výročí. Co se například skrývá pod pojmem „bronzová svatba“, v jakém období přichází a jaké dárky jsou v této situaci vhodné?

Bronzová svatba a informace o ní

  • přichází po osmém roce společného života
  • název vyjadřuje, že že po osmi letech se dá konečně mluvit o vztahu přirovnávaném ke drahému šperku, o který je i nadále potřeba náležitě pečovat
  • jako dárek se hodí právě nějaký pěkný šperk, kterým partnerovi/partnerce prokážete svou lásku

Jak už bylo řečeno v seznamu výše, tak bronzová svatba je pojmenování osmiletého společného života partnerů ve svazku manželském. Osm let je již skutečně dlouhá doba a vztah se díky tomu dá přirovnat k drahému kovu, který přetrvá dlouhé časy a prakticky nic jej nemůže zničit. Stejně jako o bronz je ovšem i o vztah potřeba nadále dobře pečovat, aby stále kvetl a neuvadal.

Bronzová svatba

Jako připomínku tohoto pevného svazku se hodí darovat partnerovi nějaký krásný zlatý šperk, který bude posléze hrdě nosit do společnosti jako přípomínku toho, jak skvělý protějšek před osmi lety získal. Tímto směrem by se měly upírat také zraky lidí, kteří jsou na oslavu tohoto významného jubilea pozváni.

Jaká výročí následují poté

Poté, co manželé úspěšně zdolají období bronzové svatby, následuje svatba hliněná, která přichází po devíti letech manželství. Hned po ní přijde na řadu desetiletá a velice významná svatba cínová. V obou případech se jako u předchozích výročích jedná o symbolické vyjádření společného žití partnerů, které se konečně dostává k pomyslným kulatinám.

Autor: dy

Související články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *