Po 2 letech je tu papírová svatba

Život plyne jako voda

Každý vztah, stejně jako květiny, potřebuje zalévat a zaslouží si také řádnou péči. Jedině tak může zdravě růst až do vyspělého věku. Dva roky společné cesty Vám jistě utekly jako voda a vstupujete do další etapy životního běhu. Možná ještě máte v živé paměti, když jste slavili výročí prvního roku, tedy bavlněnou svatbu a hle… Už je tu další, papírová svatba!

Oslava výročí papírové svatby – žena versus muž

Obecně se tvrdí, že většinou je to z manželského páru žena, kdo si pamatuje datum svatby a tedy i výročí. Žádnou papírovou ani elektronickou statistiku nemáme, ale i mezi muži se najdou tací, kteří si (nejen) toto datum pamatují.

  • Možná máte doma ten typ muže, děvčata, který přichystá malou oslavu a přitom neočekává nic na oplátku. Prostě Vám chce jen udělat radost a strávit s Vámi další společné chvíle.
  • Pánové, z druhé strany – třeba Vás toto od manželky čeká doma a jistě by nebylo od věci jí udělat radost. Třeba i drobností – každý má o dárcích jiné představy a Vy svou polovičku znáte nejlépe. Podle toho se rozhodujte.

Naštěstí v dnešní době jsou poměrně dost dlouho otevřené obchody nebo čerpací stanice, které prakticky jedou non-stop, takže se dá situace zachránit alespoň květinou nebo třeba čokoládovými pralinkami. To pouze v případě, že spadáme do skupiny „last minute“ nakupujících a žehlíme dárky za minutu dvanáct. Vždy ale lepší něco, než-li nic.

Štěstí přeje těm připraveným, tudíž máte-li ještě čas, raději v klidu projděte eshopy aj. stránky, kde můžete vybrat nějaký krásný dárek.

Dárek k výročí papírové svatby

Kromě toho, že se může jednat i o záchranu na poslední chvíli, tak jde o dnes velmi praktické a oblíbené řešení. Dá se do něho vměstnat i originalita, jedinečnost, láska. O čem to tady mluvím? No jde přeci o dárkový poukaz.  Díky dobrým zkušenostem doporučujeme zážitky, protože ty Vám nikdo nevezme a jsou vždy unikátní. Protože je prožíváte svým způsobem a s tím, koho milujete. Romantický pobyt, let balónem, večere? Vůbec není na škodu se tak trochu odreagovat, třeba „jen“ přes víkend. Oprostit se od běžných starostí a oslavit druhé výročí papírové svatby.

Dárková poukaz k výročí papírové svatby

Proč název „Papírová svatba“?

Každý rok svatby si nese svoje jméno. Jen dnes si je moc lidí už nepamatuje. Dříve tato pojmenování vznikla na základě toho, jakými dárky se manželé obdarovávali. Protože mnohdy nebylo peněz nazbyt, tak dary byly symbolické a většinou také v sobě tuto symboliku vztahu nesly. Čím delší byl vztah, tím byl samozřejmě vyzrálejší a pevnější a také dar podle toho vypadal.

Papírová svatba byla skutečně symbolem, že to uteklo tak rychle a všechno špatné jakoby voda odnesla. Udělat si papírovou lodičku a společně jí pustit po řece a dívat se do dáli, jak plave, je tou nejhezčí budoucností a výzvou do dalšího roku.

Možná už lodičku nepouštíte jen vy dva, ale tři. Ale i to bylo součástí vašich společných plánů.

V případě, že vám zámecký pobyt nevyhovuje, podívejte se na další tipy na dárek k výročí svatby

Další tipy:

 

Autor: Redakce

Související články

Komentáře k článku

Danuška:
13:18 01. 11. 2022
Mně by se moooc líbila kombinace. Jet někam na chatu, třeba do hor, k potůčku. Tam si udělat papírové loďky, napsat si na ně nějaká přání. Třeba co bychom chtěli stihnout do dalšího výročí :) A pak je společně poslat po vodě :-***

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *