5 let od svatby se slaví Dřevěná svatba a je prvním kulatým manželským výročím

Manželství je spojení dvou spřízněných duší do jednoho posvátného svazku, který by měl podle předpokladů vydržet až do konce života.

Je sice pravda, že v dnešní době již manželství neznamená ve většině případů to samé jako v minulosti, nicméně se stále najdou tací, kteří mu přikládají značnou důležitost a podle toho přistupují také k oslavám důležitých výročí.

Co se například skrývá pod pojmem „dřevěná svatba“, v jakém období přichází a jaké dárky jsou v této situaci vhodné?

Dřevěná svatba a informace o ní

  • přichází po pátém roce společného života
  • název vyjadřuje, že už se dostavilo teplo rodinného krbu, které příjemně hřeje a voní
  • jako dárek se hodí jakákoli potřeba do kuchyně či přívěšek

Jak už bylo řečeno v seznamu výše, tak dřevěná svatba je pojmenování pětiletého společného života partnerů ve svazku manželském. Znázorňuje, jak je svazek mezi dvěma lidmi po první pětiletce pevný a hřejivý, jelikož poznání jednoho o druhém dosáhlo pomyslné hranice. Připomínat nám má teplo sálající z rodinného krbu, jelikož už pomýšlení na děti klepe na dveře.

Partneři si na znamení vzájemné lásky předávají vkusné přívěšky nebo doplňky do kuchyně. To samé by měly přinést také případné návštěvy pozvané na oslavu tohoto výročí, takže jestli nevíte, do čeho investovat peníze, můžete se díky tomuto článku inspirovat.

Jaká výročí následují poté

Poté, co manželé úspěšně zdolají období dřevěné svatby, následuje svatba železná, která přichází po šesti letech manželství. Hned po ní přijde na řadu sedmiletá svatba vlněná. V obou případech se jako v předchozích případech jedná o symbolické vyjádření vztahu partnerů, které s sebou přináší další společné roky. Železo představuje sílu a pevnost, vlna zase potřebu teplého oblečení pro studené období, které ve vztahu samozřejmě dříve nebo později přijde.

Autor:

Související články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *