12 let od svatby se slaví Hedvábná svatba

Manželství je základním stavebním kamenem naší společnosti a všeobecně partnerského života.

Lidé v něm sice často chybují a hádají se se svými protějšky, nicméně po překonání všech překážek nakonec následuje většinou to dobré, pokud to se svým partnerem myslíte opravdu vážně. Každý manželský svazek totiž prochází vývojem, který symbolizují jednotlivá významná výročí.

Co se například skrývá pod pojmem „hedvábná svatba“, v jakém období přichází a jaké dárky jsou v této situaci vhodné?

Hedvábná svatba a informace o ní

  • přichází po dvanáctém roce společného života
  • název vyjadřuje, že po dvanácti letech jste se dostali k období, kdy váš vztah zažívá v podstatě renesanci a je potřeba klást důraz na větší společenské vyžití
  • jako dárky jsou vhodné například hedvábné kravaty nebo další podobné společenské dárky, které se hodí například do divadla

Jak už bylo řečeno v seznamu výše, tak hedvábná svatba je pojmenování dvanáctiletého společného života partnerů ve svazku manželském.

Partneři jsou po tolika letech společného soužití nejen milenci, ale i dobrými přáteli, kteří si rádi jednou za čas vyrazí z kopýtka a navštíví společenskou akci, která vyžaduje elegantní oblečení.

V tomto duchu by se samozřejmě měl nést i výběr dárků, takže kravata nebo módní doplňky do společnosti jsou tím pravým ořechovým.

Pozvaní na oslavu tohoto obrovského životního jubilea se dárky musejí snažit ladit k názvu daného výročí, čili by se měli s manželi nejdříve poradit, co si oni sami předávají a posléze přinést něco vyrobené z hedvábí nebo čistě luxusnějšího vzhledu.

Jaká výročí následují poté

Poté, co manželé úspěšně zdolají období hedvábné svatby, následuje svatba krajková, která přichází po třinácti letech manželského svazku. Hned po ní přijde na řadu čtrnáctiletá svatba slonovinová. V obou případech se jako u předchozích výročích jedná o symbolické vyjádření společného žití partnerů, které se neustále vyvíjí a přináší nová a nová dobrodružství, na které již nikdy nemusíte býti sami.

Autor: dy

Související články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *