9 let od svatby se slaví Hliněná svatba

Svazek manželství pro každého člověka představuje něco jiného. Někdo si pod ním představí krátký úvazek k někomu, s kým stejně celý život nevydrží, jiný to naopak bere upřímně a zcela vážně. Ti, kteří neberou manželský slib nadarmo, samozřejmě věnují pozornost také důležitým společným událostem. Každý manželský svazek totiž prochází vývojem, který symbolizují jednotlivá významná výročí. Co se například skrývá pod pojmem „hliněná svatba“, v jakém období přichází a jaké dárky jsou v této situaci vhodné?

Hliněná svatba a důležité informace o ní

  • přichází po devátém roce společného života
  • název vyjadřuje, že že po devíti letech je manželství pevné a dlouhotrvající jako například vypálená hliněná cihla, která tvoří základ téměř každého rodinného domova
  • jako dárek se hodí opět nějaký pěkný šperk, či například dekorace vypálená právě z hlíny

Jak už bylo řečeno v seznamu výše, tak hliněná svatba je pojmenování devítiletého společného života partnerů ve svazku manželském.

Devět let je skutečně významný počin, který se pomalu, ale jistě, blíží k důležitým kulatinám. I v tomto případě si partneři předávají různé šperky či přívěšky, ovšem mnohem tématičtější je zakoupení dekorativních výrobků z hlíny.

9 let – hliněná svatba

 

Tímto směrem by se samozřejmě měly upírat i zraky osob, které jsou na oslavu devítiletého manželství pozvány. Pokud investujete do hliněné dekorace nebo například kurzu tvorby nádobek z hlíny, rozhodně neuděláte špatně.

Jaká výročí následují poté

Poté, co manželé úspěšně zdolají období měděné svatby, následuje svatba cínová, která přichází po deseti letech manželského svazku. Hned po ní přijde na řadu jedenáctiletá a velice významná svatba ocelová. V obou případech se jako u předchozích výročích jedná o symbolické vyjádření společného žití partnerů, které se konečně dosáhlo kulatin a pokračuje ještě mnohem dál.

Autor: dy

Související články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *