65 let od svatby se slaví Kamenná svatba

Manželství je pro většinu párů obrovským skokem do neznáma, kdy vlastně nevědí, co mají od svého partnera v průběhu let očekávat.

Pokud byl ovšem váš výběr opravdu správný, nečeká vás kromě drobných mráčků vůbec nic špatného. Lidé, kteří jsou si souzeni, mají obrovské štěstí a čeká je spokojený život ověnčený mnoha významnými výročími. Pokud v této oblasti máte mezery a neznáte je všechny, určitě si je doplňte.

Co se například skrývá pod pojmem „kamenná svatba“, v jakém období přichází a jaké dárky jsou v této situaci vhodné?

Kamenná svatba a důležité informace o ní

  • přichází po šedesáti pěti letech společného života
  • název vyjadřuje, že po pětašedesáti letech jste se dostali v rámci společného života někam, kde se většina párů po cestě zamilovanosti již nevydává, jelikož jim to vysoký věk jednoduše nedovolí
  • svazek manželství je v tomto období starý a nese s sebou několik těžkých kamenů, které ovšem daly možnost vystavět vztah na pevných základech
  • k této příležitosti se jako dárek hodí například pobyt v lázních nebo jakákoli ozdravná procedura

Jak už bylo řečeno v seznamu výše, tak kamenná svatba je pojmenování pětašedesátiletého společného života partnerů ve svazku manželském. Toto období života je opravdu významné, protože se jej mnoho párů kvůli vysokému věku společně nedožije. Pokud ano, určitě se vyplatí dát svému protějšku jako dárek pobyt v lázních či nějakou ozdravnou kůru.

Relaxační pobyt v lázních při oslavě kamenné svatby je dobrá volba.

Kamenná svatba

Pozvaní na oslavu tohoto obrovského životního jubilea se dárky musejí snažit ladit k charakteru daného výročí stejně jako partneři samotní, takže byste se stejně jako manželský pár měli dívat po dárcích spojených se zdravím, které je v tomto vysokém věku skutečně nejvíce potřeba.

Jaká výročí následují poté

Poté, co manželé úspěšně zdolají období, jemuž se říká kamenná svatba, následuje svatba platinová nebo-li briliantová, která symbolizuje výročí po sedmdesáti letech od uzavření manželského svazku. Hned po ní přijde na řadu pětasedmdesátiletá svatba nebeská (korunovační). V obou případech se jako u předchozích výročích jedná o symbolické vyjádření společného žití partnerů, které vyžaduje speciálně uzpůsobené dárky. O tom, jaké jsou v dané chvíli vhodné, se dozvíte v následujících článcích, takže si je nenechte ujít.

Autor: dy

Související články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *