35 let od svatby se slaví Korálová svatba (lněná, plátěná)

Manželství pro každého člověka představuje něco zcela jiného.

Svobodomyslnější v něm vidí nepřekonatelný závazek, ostatní zase příležitost sdílet s někým blízkým celý zbytek života. My se dnes zaměříme na skupinu druhou, tedy ty, kteří se v manželství doslova vyžívají. Takoví lidé většinou také striktně dodržují všechna důležitá jubilea v rámci manželství, která během společných let postupně přicházejí.

Co se například skrývá pod pojmem „korálová svatba“, v jakém období přichází a jaké dárky jsou v této situaci vhodné?

Korálová/lněná svatba a informace o ní

  • přichází po třicátém pátém roce společného života
  • název vyjadřuje, že po pětatřiceti letech jste se dostali k období, kterého jen tak někdo nedosáhne a zdá se až pohádkově dlouhé
  • k této příležitosti se jako dárek hodí například korálky, lněné či plátěné produkty

Jak už bylo řečeno v seznamu výše, tak korálová/plátěná svatba je pojmenování pětatřicetiletého společného života partnerů ve svazku manželském.

Pětatřicet společných let zvládne opravdu jen málokdo, takže si můžete rovnou zatleskat. Jako dárek pro své polovičky volte například korálky, které působí stejně pohádkově jako váš vztah samotný. Dále je také hodí produkty ze lnu nebo plátna.

35 let spolu – Korálová svatba

 

Pozvaní na oslavu tohoto obrovského životního jubilea se dárky musejí snažit ladit k názvu daného výročí stejně jako partneři samotní, takže lněným oblečením pro partnery rozhodně nešlápnete vedle. Například tématické svetry pro páry jsou skvělým typem.

Jaká výročí následují poté

Poté, co manželé úspěšně zdolají období, jemuž se říká lněná svatba, následuje svatba rubínová, která symbolizuje výročí po čtyřiceti letech od uzavření manželského svazku. Hned po ní přijde na řadu pětačtyřicetiletá svatba safírová. V obou případech se jako u předchozích výročích jedná o symbolické vyjádření společného žití partnerů, které vyžaduje speciálně uzpůsobené dárky. O tom, jaké jsou v dané chvíli vhodné, se dozvíte v následujících článcích, takže si je nenechte ujít.

Autor: dy

Související články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *