15 let od svatby se slaví Křišťálová svatba

Svazek manželský je pro mnoho lidí skutečně zásadní životní krok, ke kterému se neuchýlí jen tak s někým.

Vzájemné souznění musí z partnerů přímo čišet, aby jejich budoucnost byla příjemná. Pokud jsou si lidé navíc opravdu souzeni, překonají spolu všechny překážky a budou tvořit pár po zbytek svého života. Každý manželský svazek prochází vývojem, který symbolizují jednotlivá významná výročí.

Co se například skrývá pod pojmem „křišťálová svatba“, v jakém období přichází a jaké dárky jsou v této situaci vhodné?

Skleněná svatba (křišťálová) a důležité informace o ní

  • přichází po patnáctém roce společného života
  • název vyjadřuje, že po patnácti letech jste se dostali k období, kdy se váš vztah dostává přes další důležitou životní metu
  • k této příležitosti se hodí skleněné výrobky jako dárek

Jak už bylo řečeno v seznamu výše, tak skleněná svatba je pojmenování patnáctiletého společného života partnerů ve svazku manželském.

Partneři by si v tomto období měli předávat tématické dárky. Pro muže je vhodná například karafa na víno a ženy si zase libují v broušených skleničkách

skleněná svatba

Pozvaní na oslavu tohoto obrovského životního jubilea se dárky musejí snažit ladit k názvu daného výročí stejně jako partneři samotní, čili nějaké produkty vyrobené ze skla nebo křišťálu jsou rozhodně na místě. Společným dárkem pro oba může být například ozdobná skleněná váza.

Jaká výročí následují poté

Poté, co manželé úspěšně zdolají období křišťálové svatby, následuje svatba porcelánová, která přichází po dlouhých dvaceti letech manželského svazku. Hned po ní přijde na řadu pětadvacetiletá svatba stříbrná. V obou případech se jako u předchozích výročích jedná o symbolické vyjádření společného žití partnerů, které vyžaduje speciálně uzpůsobené dárky. O tom, jaké jsou v dané chvíli vhodné, se dozvíte v následujících článcích, takže si je nenechte ujít.

Autor: dy

Související články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *