4 roky od svatby se slaví Květinová svatba nebo také ovocná svatba

Manželství je nepsaným základem naší společnosti v mnoha případech také k založení rodiny.

Lidé se sice v posledních letech ve většině případů staví k manželskému slibu poměrně benevolentněji než v letech minulých, nicméně se mezi námi stále najdou tací, pro které se jedná o posvátný akt. Takoví lidé samozřejmě také hodně dbají na významná společná výročí, kterých je popsáno skutečně mnoho. Co se například skrývá pod pojmem „květinová svatba“ nebo také „ovocná svatba“, v jakém období přichází a jaké dárky jsou v této situaci vhodné?

Květinová svatba a důležité informace o ní

  • přichází po čtvrtém roce společného života
  • název vyjadřuje, že je společný život ještě zalitý sluncem a květinami
  • jako dárek se hodí jakákoli květina, kterou mají zejména ženy rády

Jak už bylo řečeno v seznamu výše, tak květinová svatba je pojmenování čtyřletého společného života partnerů ve svazku manželském. Čtyři roky už je opravdu úctyhodná doba, kdy ovšem láska ještě ani zdaleka nevyprchala. Harmonický vztah je zalitý sluncem a příjemnými zážitky, proto se nazývá svatbou květinovou.

Partneři si na znamení vzájemné lásky předávají květiny (řezané či v květináči) a zejména ženy se tedy na tento svátek zamilovaných opravdu těší.

Pokud se k oslavě květinové svatby dostanete jako host, určitě musíte přinést dárek v podobě květiny, což možná mužský prostějšek manželky neocení, nicméně tématicky dárek zvolíte zcela správně. Určitě se vyplatí investice do květiny v květináči, která déle vydrží, pokud se o ní budou majitelé dobře starat.

Jaká výročí následují poté

Poté, co manželé úspěšně zdolají období květinové svatby, následuje svatba dřevěná, která přichází po pěti letech manželství. Hned po ní přijde na řadu šestiletá svatba železná. V obou případech se samozřejmě jedná o symbolické vyjádření vztahu partnerů, které s sebou přináší další společné roky.

Autor:

Související články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *