11 let od svatby se slaví Ocelová svatba

Manželství pro každého člověka znamená něco jiného.

Někdo jej bere jako naprostou nezbytnost, jiný zase dává přednost poklidnému životu na hromádce. V druhém případě se ovšem partneři chudí o události, které se k manželskému životu dlouhá léta pojí. Každý manželský svazek totiž prochází vývojem, který symbolizují jednotlivá významná výročí.

Co se například skrývá pod pojmem „ocelová svatba“, v jakém období přichází a jaké dárky jsou v této situaci vhodné?

Ocelová svatba a informace o ní

  • přichází po jedenáctém roce společného života
  • název vyjadřuje, že po jedenácti letech se lidé v manželství už umějí ke svým protějškům chovat a zároveň vědí, že všechny hádky je potřeba řešit s ocelovým klidem
  • jako dárky jsou vhodné například ocelové šperky nebo příslušenství domácnosti z téhož materiálu

Jak už bylo řečeno v seznamu výše, tak ocelová svatba je pojmenování jedenáctiletého společného života partnerů ve svazku manželském.

Partneři za sebou mají již několik let strávených na hromádce, čili už moc dobře vědí, že i když se občas dostaví neshody, je potřeba je řešit klidně a bez větších problémů.

Ocelový klid je proto tím správným přirovnáním

11 let – ocelová svatba

 

Pozvaní na oslavu tohoto obrovského životního jubilea se dárky musejí snažit ladit k názvu daného výročí, čili je potřeba věnovat manželům buď ocelové šperky nebo příslušenství do domácnosti z daného materiálu. Například ocelovými noži nic nezkazíte.

Jaká výročí následují poté

Poté, co manželé úspěšně zdolají období ocelové svatby, následuje svatba hedvábná, která přichází po dvanácti letech manželského svazku. Hned po ní přijde na řadu třináctiletá svatba krajková. V obou případech se jako u předchozích výročích jedná o symbolické vyjádření společného žití partnerů, které se po dokonání desetiletého jubilea i nadále ubírá tím správným směrem vstříc novým dobrodružstvím

Autor: dy

Související články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *