30 let od svatby se slaví Perlová svatba

Lidé se dnes bezhlavě vrhají do svazků manželství, aniž by vůbec tušili, jestli jejich vztah má vůbec nějakou naději na úspěch.

To je bohužel smutný fakt, který se týká většiny společnosti. Stále se mezi námi ovšem najdou tací, pro něž je manželský svazek posvátný a stejně tak i všechna důležitá data. Každý manželský svazek prochází vývojem, který symbolizují jednotlivá významná výročí.

Co se například skrývá pod pojmem „perlová svatba“, v jakém období přichází a jaké dárky jsou v této situaci vhodné?

Perlová svatba a informace o ní

  • přichází po třicátém roce společného života
  • název vyjadřuje, že po třiceti letech jste se dostali k období, kdy za sebou máte třeti desetiletí, což je samo o sobě obrovským úspěchem
  • k této příležitosti se jako dárek hodí například drahé perlové šperky pro ženy nebo třeba luxusní hodinky pro pány

Jak už bylo řečeno v seznamu výše, tak perlová svatba je pojmenování třicetiletého společného života partnerů ve svazku manželském.

Třicet let je opravdu neskutečně dlouhá doba, co říkáte? Proto si také zaslouží kvalitní dárky. Ženy dávají svým mužům luxusní hodinky a páni svým dámám zas perlové náhrdelníky

 

30 let spolu – perlová svatba

Pozvaní na oslavu tohoto obrovského životního jubilea se dárky musejí snažit ladit k názvu daného výročí stejně jako partneři samotní. Pokud tedy plánujete jít na takovouto oslavu, určitě se podívejte po luxusnějším zboží jako jsou dražší parfémy nebo šperky.

Jaká výročí následují poté

Poté, co manželé úspěšně zdolají období perlové svatby, následuje svatba korálová (nebo lněná či plátěná), která symbolizuje výročí po pětatřiceti letech od uzavření manželského svazku. Hned po ní přijde na řadu čtyřicetiletá svatba rubínová. V obou případech se jako u předchozích výročích jedná o symbolické vyjádření společného žití partnerů, které vyžaduje speciálně uzpůsobené dárky. O tom, jaké jsou v dané chvíli vhodné, se dozvíte v následujících článcích, takže si je nenechte ujít.

Autor: dy

Související články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *