20 let od svatby se slaví Porcelánová svatba

Svazek manželství pro každého z nás představuje rozdílné hodnoty.

Někdo se těmito otázkami příliš nezabývá a klidně si žije normální život s partnerem na hromádce, jiný zas svatbu vítá a zároveň dodržuje všechny zvyklosti s ní spojené, mezi níž patří i oslavy významných událostí. Každý manželský svazek prochází vývojem, který symbolizují jednotlivá významná výročí. Co se například skrývá pod pojmem „porcelánová svatba“, v jakém období přichází a jaké dárky jsou v této situaci vhodné?

Porcelánová svatba a informace o ní

  • přichází po dvacátém roce společného života
  • název vyjadřuje, že po dvaceti letech jste se dostali k období, které si opravdu zasluhuje obdiv a během níž došlo ke znehodnocení společného majetku, čili si zasloužíte nový
  • k této příležitosti se jako dárek hodí například nové porcelánové nádobí nebo různé dekorační prvky

Jak už bylo řečeno v seznamu výše, tak porcelánová svatba je pojmenování dvacetiletého společného života partnerů ve svazku manželském.

Znamená, že se manželé dostali do fáze, kdy spolu strávili opravdu významný čas a společný majetek tak začíná být zastaralý. Jelikož si zaslouží novou výbavu domácnosti, tak nové porcelánové nádobí je ideální volbou pro dárek mezi partnery.

 

Pozvaní na oslavu tohoto obrovského životního jubilea se dárky musejí snažit ladit k názvu daného výročí stejně jako partneři samotní, čili se určitě vyplatí investovat kupříkladu do porcelánových pohárků nebo dekoračních prvků z tohoto materiálu.

Jaká výročí následují poté

Poté, co manželé úspěšně zdolají období porcelánové svatby, následuje svatba stříbrná, která přichází po dlouhých pětadvaceti letech manželského svazku. Hned po ní přijde na řadu třicetiletá svatba perlová. V obou případech se jako u předchozích výročích jedná o symbolické vyjádření společného žití partnerů, které vyžaduje speciálně uzpůsobené dárky. O tom, jaké jsou v dané chvíli vhodné, se dozvíte v následujících článcích, takže si je nenechte ujít.

Autor: dy

Související články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *