40 let od svatby se slaví Rubínová svatba

Manželství pro každého člověka představuje něco zcela jiného.

Někteří lidé k němu mají celý život odpor stejně jako k ostatním podobným závazkům k druhým osobám, jiní se zas v manželském svazku doslova vyžívají a hltají radosti všemi doušky. Takoví lidé většinou také striktně dodržují všechna důležitá jubilea v rámci manželství, která během společných let postupně přicházejí.

Co se například skrývá pod pojmem „rubínová svatba“, v jakém období přichází a jaké dárky jsou v této situaci vhodné?

Rubínová svatba a informace o ní

  • přichází po čtyřicátém roce společného života
  • název vyjadřuje, že po čtyřiceti letech jste se dostali k období, kterého se většinou povede dosáhnout jen málokomu, dá se tedy přirovnat k drahému kameni
  • k této příležitosti se jako dárek hodí například drahé šperky, které budou symbolizovat vzájemné souznění a lásku

Jak už bylo řečeno v seznamu výše, tak rubínová svatba je pojmenování čtyřicetiletého společného života partnerů ve svazku manželském.

Čtyřicet let připadá mnoha lidem jako nemyslitelně dlouhé období, ale když najdete správného partnera, uteče jako voda. K této příležitosti se samozřejmě v duchu pojmenování události hodí jako dárek nějaký vkusný šperk jako připomínka společné cesty.

40 let spolu – Rubínová svatba

Pozvaní na oslavu tohoto obrovského životního jubilea se dárky musejí snažit ladit k názvu daného výročí stejně jako partneři samotní, takže nějaké vkusné partnerské šperky jsou rozhodně na místě. Dále je určitě hodí také ozdobné vázy nebo speciální ozdobné kameny.

Jaká výročí následují poté

Poté, co manželé úspěšně zdolají období, jemuž se říká rubínová svatba, následuje svatba safírová, která symbolizuje výročí po čtyřiceti pěti letech od uzavření manželského svazku. Hned po ní přijde na řadu padesátiletá svatba zlatá. V obou případech se jako u předchozích výročích jedná o symbolické vyjádření společného žití partnerů, které vyžaduje speciálně uzpůsobené dárky. O tom, jaké jsou v dané chvíli vhodné, se dozvíte v následujících článcích, takže si je nenechte ujít.

Autor: dy

Související články

Komentáře k článku

Naivka?:
13:38 09. 03. 2021
Už se těším, až dostanu nějaký ten rubín! Akorát si ještě chvilku počkám, když ten můj vydrží... Jen 25 let :D

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *