45 let od svatby se slaví Safírová svatba

Manželství je zřejmě tím nejpevnějším spojením, které v životě s druhým člověkem můžete dosáhnout.

Pokud bude váš vztah od začátku harmonický, plný lásky a kompromisů, můžete se dočkat doby, kdy dosáhnete významného životního jubilea. Těch se v rámci manželství objevuje skutečně celá řada a všechny je potřeba řádně oslavit, co říkáte?

Co se například skrývá pod pojmem „safírová svatba“, v jakém období přichází a jaké dárky jsou v této situaci vhodné?

Safírová svatba a informace o ní

  • přichází po čtyřicátém pátém roce společného života
  • název vyjadřuje, že po pětačtyřiceti letech jste se dostali k období, kterého
  • k této příležitosti se jako dárek hodí

Jak už bylo řečeno v seznamu výše, tak safírová svatba je pojmenování pětačtyřicetiletého společného života partnerů ve svazku manželském.

Čtyřicet pět let je doba, která všem mladým párům přijde jako naprosto nereálná, nicméně rozhodně není nedosažitelnou metou.

45 let spolu – Safírová svatba

Pro pány se znovu otevírá cesta obdarovat své drahé polovičky skvostným šperkem, kterým jí dokážou, jak moc pro ně stále znamená.

Pozvaní na oslavu tohoto obrovského životního jubilea se dárky musejí snažit ladit k názvu daného výročí stejně jako partneři samotní, určitě tedy uspějete například s drahým šperkem či něčím opravdu vkusným do domácnosti. Třeba nějaký spotřebič či krásný kus nábytku rozhodně nemá chybu.

Jaká výročí následují poté

Poté, co manželé úspěšně zdolají období, jemuž se říká safírová svatba, následuje svatba zlatá, která symbolizuje výročí po padesáti letech od uzavření manželského svazku. Hned po ní přijde na řadu pětapadesátiletá svatba smaragdová. V obou případech se jako u předchozích výročích jedná o symbolické vyjádření společného žití partnerů, které vyžaduje speciálně uzpůsobené dárky. O tom, jaké jsou v dané chvíli vhodné, se dozvíte v následujících článcích, takže si je nenechte ujít.

Autor: dy

Související články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *