14 let od svatby se slaví Slonovinová svatba

Manželství je pro mnohé základním stavebním kamenem vedoucím k založení vlastní rodiny.

Okamžik, kdy najdete spřízněnou duši a rozhodnete se společně kráčet po zbytek života, je tím nejzásadnějším okamžikem nás všech. Pokud jsou si lidé navíc opravdu souzeni, překonají spolu všechny překážky a budou tvořit pár po zbytek svého života. Každý manželský svazek prochází vývojem, který symbolizují jednotlivá významná výročí.

Co se například skrývá pod pojmem „slonovinová svatba“, v jakém období přichází a jaké dárky jsou v této situaci vhodné?

Slonovinová svatba a důležité informace o ní

  • přichází po čtrnáctém roce společného života
  • název vyjadřuje, že po čtrnácti letech jste se dostali k období, kdy se váš vztah opět posunul výrazným způsobem kupředu a proto se vyplatí předat si něco podobně cenného, jako je slonovina

Jak už bylo řečeno v seznamu výše, tak slonovinová svatba je pojmenování čtrnáctiletého společného života partnerů ve svazku manželském.

 

Partneři si v tomto období předávají dárky ze slonoviny, kterých dnes na trhu kvůli nedostatku slonů není příliš mnoho, nicméně ani napodobenina těchto výrobků rozhodně neuškodí.

Pozvaní na oslavu tohoto obrovského životního jubilea se dárky musejí snažit ladit k názvu daného výročí, což znamená, že také dekorace vytvořené jako imitace produktů ze slonoviny jsou opravdu skvělým typem.

Jaká výročí následují poté

Poté, co manželé úspěšně zdolají období slonovinové svatby, následuje svatba křišťálová nebo-li skleněná, která přichází po patnácti letech manželského svazku. Hned po ní přijde na řadu dvacetiletá svatba porcelánová. V obou případech se jako u předchozích výročích jedná o symbolické vyjádření společného žití partnerů, které vyžaduje speciálně uzpůsobené dárky. O tom, jaké jsou v dané chvíli vhodné, se dozvíte v následujících článcích.

Autor: dy

Související články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *