55 let od svatby se slaví Smaragdová svatba

Manželství je dlouhá cesta, na níž se ve všech případech někdy objeví mráčky, ale pokud máte svou drahou polovičku skutečně rádi, všechny je dokážete překovat.

Pak pro vás nebude žádným problémem ani dosažení významným společných výročí, kterých se k manželství pojí opravdu velké množství. Všechny mají jednoho společného jmenovatele – je potřeba je pořádně oslavit!

Co se například skrývá pod pojmem „smaragdová svatba“, v jakém období přichází a jaké dárky jsou v této situaci vhodné?

Smaragdová svatba a důležité informace o ní

  • přichází po padesáti pěti letech společného života
  • název vyjadřuje, že po pětapadesáti letech jste se dostali v rámci společného života někam, kam smějí jen skuteční pamětníci, jelikož více než půl století jste zažili ve svazku manželském
  • k této příležitosti se jako dárek hodí v podstatě cokoli, nejlépe nějaký zážitek, jelikož drahý šperk nemůže nahradit lásku, kterou k sobě dva lidé navzájem cítí

Jak už bylo řečeno v seznamu výše, tak smaragdová svatba je pojmenování pětapadesátiletého společného života partnerů ve svazku manželském. V tomto období života jsou životní partneři rádi, když ještě stále mohou užívat společné chvíle, protože co si budeme povídat, dosažený věk pro tuto událost je již skutečně vysoký.

Ideální dárek pro jubilanty je relaxační pobyt v lázních.

Smaragdová svatba

Pozvaní na oslavu tohoto obrovského životního jubilea se dárky musejí snažit ladit k charakteru daného výročí stejně jako partneři samotní, takže pokud jste k této oslavě lásky přizváni, přispěchejte například s pořádnou televizí nebo dovolenou pro své přátele. S tím jim totiž uděláte největší radost.

Jaká výročí následují poté

Poté, co manželé úspěšně zdolají období, jemuž se říká smaragdová svatba, následuje svatba diamantová, která symbolizuje výročí po šedesáti letech od uzavření manželského svazku. Hned po ní přijde na řadu pětašedesátiletá svatba kamenná. V obou případech se jako u předchozích výročích jedná o symbolické vyjádření společného žití partnerů, které vyžaduje speciálně uzpůsobené dárky. O tom, jaké jsou v dané chvíli vhodné, se dozvíte v následujících článcích, takže si je nenechte ujít.

Autor: dy

Související články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *