6 let od svatby se slaví Železná svatba

Manželství je spojení dvou spřízněných duší do svazku, který by měl podle svatebního slibu vydržet navěky.

Samozřejmě, že ne vždy je toto možné, protože se dnes rozhodnou uzavřít svazek i tací, kteří nemají dlouhodobě stejné vyhlídky. Ti, kteří to ovšem opravdu myslí vážně, si zakládají na každém významném jubileu, které manželství jako takové provázejí. Znáte je všechny? Co se například skrývá pod pojmem „železná svatba“, v jakém období přichází a jaké dárky jsou v této situaci vhodné?

Železná svatba a informace o ní

  • přichází po šestém roce společného života
  • název vyjadřuje, že zamilovanost jako taková utichla, nicméně vztah je i nadále velice pevný a hlavně trvalý
  • jako dárek se hodí nějaká drobnost z kovu či spotřebič do kuchyně nebo koupelny

Jak už bylo řečeno v seznamu výše, tak železná svatba je pojmenování šestiletého společného života partnerů ve svazku manželském. Železná se této svatbě říká proto, jelikož každá zamilovanost dříve nebo později opadne a po ní přijde chladné období. I tak spolu páry ovšem nadále souznějí, jelikož jejich vztah je založen na pevných základech, které se nedají jednoduše zničit.

Jako připomínku tohoto pevného svazku se hodí darovat partnerovi nějaký drobný předmět z kovu, který všechno symbolicky připomene.

Prsten z kovu pořídíte za zajímavé peníze v e-shopu Luxorshop

Pokud jste na oslavu významného životního jubilea pozváni jako hosté, určitě uspějete s dárkem v podobě nějakého spotřebiče do kuchyně nebo koupelny, který je rovněž z kovu a zároveň je také praktický.

Jaká výročí následují poté?

Poté, co manželé úspěšně zdolají období železné svatby, následuje svatba vlněná, která přichází po sedmi letech manželství. Hned po ní přijde na řadu osmiletá svatba bronzová. V obou případech se jako v předchozích výročích jedná o symbolické vyjádření společného žití partnerů, které je již opravdu dlouhotrvající.

Autor:

Související články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *