50 let od svatby se slaví Zlatá svatba

Manželství je zřejmě tím nejpevnějším spojením, které v životě s druhým člověkem můžete dosáhnout.

Pokud bude váš vztah od začátku harmonický, plný lásky a kompromisů, můžete se dočkat doby, kdy dosáhnete významného životního jubilea. Těch se v rámci manželství objevuje skutečně celá řada a všechny je potřeba řádně oslavit, co říkáte?

Co se například skrývá pod pojmem „zlatá svatba“, v jakém období přichází a jaké dárky jsou v této situaci vhodné?

Zlatá svatba a všechny informace o ní

  • přichází po padesátém roce společného života
  • název vyjadřuje, že po padesáti letech jste se dostali k období, kterého se podaří dosáhnout jen malému množství párů, jenž se našli v raném mládí, o to je ovšem významnější metou
  • k této příležitosti se jako dárek hodí

Jak už bylo řečeno v seznamu výše, tak zlatá svatba je pojmenování padesátiletého společného života partnerů ve svazku manželském. Padesát let je neskutečně dlouhá doba, takže se dá říci, že vaše manželství má za sebou dávno i krizi středního věku a blíží se k důchodovému věku.

Být spolu půl století je pro někoho naprosto nepředstavitelné, když však této mety dosáhnete, je potřeba to náležitě oslavit. Jako dárek pro svou polovičku volte určitě výměnu starých snubních prstýnků za nové či přemýšlejte o obnovení manželského slibu.

50 let spolu – Zlatá svatba

 

Nové snubní prsteny k výročí zlaté svatby

Pozvaní na oslavu tohoto obrovského životního jubilea se dárky musejí snažit ladit k názvu daného výročí stejně jako partneři samotní, takže pokud se rozhodnete předat manželům zlaté šperky či zorganizovat opětovné vyslovení manželského slibu, rozhodně se setkáte s úspěchem.

Jaká výročí následují poté

Poté, co manželé úspěšně zdolají období, jemuž se říká zlatá svatba, následuje svatba smaragdová, která symbolizuje výročí po pětapadesáti letech od uzavření manželského svazku. Hned po ní přijde na řadu šedesátiletá svatba diamantová. V obou případech se jako u předchozích výročích jedná o symbolické vyjádření společného žití partnerů, které vyžaduje speciálně uzpůsobené dárky. O tom, jaké jsou v dané chvíli vhodné, se dozvíte v následujících článcích, takže si je nenechte ujít.

Autor: dy

Související články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *