Stříbrná svatba: Jak oslavit výročí po 25 letech? Poradíme

Každý manželský svazek prochází vývojem, který symbolizují jednotlivá významná výročí. Ten který oslaví stříbrnou svatbu si zaslouží velký respekt a ocenění.

Co se například skrývá pod pojmem „stříbrná svatba“, v jakém období přichází a jaké dárky jsou v této situaci vhodné?

Kdy je stříbrná svatba?

Přichází po dvacátém pátém roce společného života ve svazku manželském.

Stříbrná svatba - láska po 25 letech

Proč název „stříbrná“…

Vyjadřuje, že po pětadvaceti letech jste se dostali k období, kdy za sebou máte společné čtvrtstoletí, což je obrovský úspěch. Hodnotný = stříbro, které má sloužit jako přirovnání.

Jaký dát dárek ke stříbrné svatbě?

K této příležitosti, pokud jste jeden z manželského páru, je prakticky tradicí si vzájemně vyměnit prstýnky ze stříbra.

Jako dárek se však dále hodí třeba stříbrný přívěšek, náušnice, řetízek, nebo cokoli dalšího, čím ještě dokážete svého letitého partnera překvapit. Uvádíme především šperky, jelikož vzhledem k názvu výročí svatby jsou ideální volbou. Investice do krásného (nejen) stříbrného šperku je opravdu vhodná a rozhodně ji doporučujeme.

Stříbrný šperk k výročí stříbrné svatby | Svatba na zámku

Takový dárek se však dá očekávat. Je to trochu čitelné, že? 25 let je pořádný kus života, kdy jste si prošli jistě ne jen tím dobrým. Co si tedy na oslavu dopřát například další nezapomenutelný zážitek? Romantický pobyt na zámku, degustační menu, nebo nějaký adrenalinový zážitek? Máme pro Vás spousty tipů na dárky k výročí svatby.

Co když jdu jako host?

Nejste jedním z manželského páru, ale jelikož si toto obrovské životní jubileum žádá oslavu, tak patříte k pozvaným. Jaký dárek se od Vás očekává? Na takovéto události se většinou zve rodina a pouze velmi blízcí přátelé. Bylo by krásné, pokud pár dáte něco osobního. Zde je pár nápadů:

  • Udělejte jim prezentaci z fotografií, za těch úžasných 25 let, které je jistě dojmou. Může  být buď k promítání, tedy elektronická, nebo vytvořte koláž do rámu, který například ručně vyzdobíte. Fantazii se meze nekladou!
  • Pokud máte k dispozici materiály, posuňte laťku výše a připravte video – sestřih z různých životních momentů. Jestli u fotografií budou dojati, tak tady čekejte určitě i slzy.
  • Milou pozorností by bylo například CD, nebo (pro zkušenější) flash disk s písněmi jejich „ročníků“ – ideálně ty, které mají rádi 🙂
  • Darujte život – například stromek, jako příslib, že o něj budou dále pečovat, stejně jako to dělali mezi sebou. A navíc si slibte, že za dalších 25 let dorazíte společně na kontrolu 😉
  • Pošlete je prošít další krásné společné chvíle, které si uchovají do dalších let. Může jít o dovolenou, let balónem ad. Ostatně více inspirace najdete opět zde.

Vše co děláte osobně a s láskou se dočká vděku a upřímného ocenění.

Stříbrná svatba se musí oslavit

Naznačili jsme to již výše. Čtvrt století si žádá pořádnou párty! Zapomeňte na oslavu doma, jen z očí do očí. Tu si samozřejmě udělejte také, ale řekněte si sami – nebylo by krásné se sejít s rodinou a kamarády, na kterých vám záleží, a oslavit to společně?

TIP: Jako rodina či kamarádi můžete připravit krásné překvapení! Udělejte v místě konání stylovou výzdobu, kdy použijete různé stříbrné dekorace, doplňky. Dokonce vy sami můžete mít na sobě stříbrné doplňky a ladit se do bílé a (hodně) světle šedé barvy.

Jaká výročí svatby následují:

Poté, co manželé úspěšně zdolají období stříbrné svatby, následuje svatba perlová, která symbolizuje výročí po třiceti letech od uzavření manželského svazku. Hned po ní přijde na řadu pětatřicetiletá svatba korálová. V obou případech se jako u předchozích výročích jedná o symbolické vyjádření společného žití partnerů, které vyžaduje speciálně uzpůsobené dárky. O tom, jaké jsou v dané chvíli vhodné, se dozvíte v následujících článcích, takže si je nenechte ujít.

Všem, kteří došli k tomuto fantastickému výročí, upřímně a ze srdce blahopřejeme. Přejeme mnoho zdraví, životní pohody a lásky do dalších let.

Autor: Redakce

Související články

Komentáře k článku

Tomas:
13:37 04. 11. 2022
Nevěděl jsem, že ty podtržený slova jsou odkazy. Dostal jsem se tak na stránky, kde prodávají nějké stříbrné šprky a mám vystaráno. A manželka bude spoko!

Maki:
11:24 17. 09. 2021
Už se těším, až dostanu nějaký krásný stříbrný dáreček! Teda trochu doufám. Asi sem budu muset manžela nějak nenááápadně nasměrovat:)))

Jana B.:
13:41 08. 01. 2021
Hm, tak ještě 20 let a je to doma :-). Musíme vydržet, nejsme žádná béčka ;-)

rojak:
12:01 11. 04. 2020
Jak na to tak koukám a počítám, tak letos bychom měli slavit stříbrnou svatbu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *